• I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame

Naujienos

Sveikatos priežiūra nėštumo metu: ko nepamiršti?

Sveikatos priežiūra nėštumo metu: ko nepamiršti?

Nėštumas – nuostabus laikotarpis, nors kartais gali sukelti ir nemažai nerimo. Kokio veiksmų plano naudinga laikytis besilaukiant?

Pasak Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ gydytojos akušerės-ginekologės Giedrės Šukienės, sužinojus apie nėštumą, reikėtų kuo greičiau apsilankyti pas savo gydytoją akušerį-ginekologą. Idealus laikas tai padaryti yra iki 13 nėštumo savaitės. Šio vizito metu pacientei atliekami pirminiai tyrimai – kraujo, šlapimo ir ultragarso, apskaičiuojama numatoma gimdymo data, aptariama nėštumo eiga, galimos rizikos, sveikos gyvensenos principai bei atsakoma į visus rūpimus klausimus.

Vėliau apsilankymai pas gydytoją yra reguliarūs: antrąjį trimestrą – 1 k./mėn., trečiąjį trimestrą – kas 2 sav., o vėliau – kas savaitę. Šiuo laikotarpiu svarbu atlikti visus papildomai paskirtus tyrimus, vartoti maisto papildus, ypač folio rūgštį, ir laikytis sveikos gyvensenos taisyklių.

Kylant nerimui dėl vaisiaus sveikatos, galima įvertinti, ar nėštumas patenka į mažos ar didelės rizikos grupę, o tai padaryti leidžia neinvazinis prenatalinis tyrimas (NIPT), atliekamas 9–14 nėštumo sav. Jis itin aktualus vyresnėms nei 35 m. moterims bei toms, kurių vaisiui ankstesnių nėštumų metu buvo nustatyta chromosomų anomalija.

Šis tyrimas yra visiškai saugus, kadangi atliekamas iš nėščiosios kraujo mėginio, kuriame laisvai cirkuliuoja tiek motinos, tiek vaisiaus DNR, bei siekia 99 proc. tikslumą. Primename, kad NIPT tyrimus galima atlikti visose „Kardiolitos klinikose“.

www.kardiolitosklinikos.lt
+370 620 33383

  • I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame