Magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) centras

Magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) centras - tai centras, kuriame modernia įranga atliekami margnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimai. 

Kas yra magnetinio rezonanso tomografija (MRT)?

Magnetinio rezonanso tomografija (MRT, BMR) – vienas iš pažangiausių ir saugiausių tyrimo metodų šiuolaikinėje medicinoje. MRT metu yra naudojamas stiprus magnetinis laukas ir radijo dažnių bangos, kurių pagalba išgaunami detalūs vidaus organų ir minkštųjų audinių vaizdai. Šio tyrimo metu nenaudojama jonizuojanti spinduliuotė (radiacija), todėl žmogaus organizmui kenksmingas poveikis nenustatytas.

Magnetinio rezonanso tomografijos metu galima atlikti galvos smegenų, stuburo, sąnarių, blauzdos, čiurnos, dubens, urogenitalinės sistemos, krūtų, pilvo organų ir kt. tyrimus be ir su kontrastine medžiaga.

Ar saugus MRT tyrimo metodas?

Magnetinio rezonanso tyrimas – tai neskausminga procedūra, kuri nesukelia jokių žinomų su šia procedūra susijusių šalutinių poveikių žmogaus organizmui.

Labai svarbu prieš MRT procedūrą pasitarti su gydančiu gydytoju ir su klinikų diagnostikos skyriaus darbuotoju – radiologijos technologu. Jeigu laukiatės arba įtariate, kad laukiatės, reikėtų dėl procedūros pasitarti su gydančiu gydytoju. Jeigu jums buvo atlikta operacija, širdies krajagyslių stentavimas, reikėtų MRT procedūrą atlikti ne anksčiau kaip po 8 savaičių.

MRT negali būti atliekama:

 • jeigu paciento organizme yra širdies stimuliatorius, poodinis defibriliatorius, mechaniniai širdies vožtuvai, klajokio nervo neurostimuliatorius;
 • jeigu paciento galvos smegenyse yra metalinės kabutės, dėtos seniau kaip prieš 20 m., metalinės plokštelės (reikėtų atsinešti saugumą užtikrinančius dokumentus, tada radiologijos technologas įvertins riziką);
 • jeigu paciento kūne yra metalinių implantų, kulkų likučių, kurių sudėtyje yra nikelio, kobalto, geležies;
 • jei reliatyvi kontraindikacija nėštumas, atlikti galima ne anksčiau 19 sav.;
 • moterims, turinčioms spirales, prieš tyrimą pasikonsultuoti su gydytoju ginekologu dėl suderinamumo su MRT;
 • jeigu pacientas turi morfijaus, insulino ar kitų vaistų pompas.

Kaip atliekamas MRT tyrimas?

 • Atvykus MRT tyrimui paprašysime užpildyti paciento sutikimo formą/klausimyną, kad išsiaiškintume, ar nėra kontraindikacijų atlikti tyrimą.
 • Prieš tyrimą, priklausomai nuo paskirto tyrimo, bus paprašyta nusirengti savo drabužius ir, jei reikia, persirengti vienkartine apranga.. Radiologijos technologas papasakos apie tyrimo eigą, taip pat duos mygtuką, kurį paspaudęs galėsite iškviesti tyrimą atliekantį technologą, jeigu pasijustumėte blogai.
 • MRT tyrimo metu girdėsite skirtingų tonacijų garsus. Tokie garsai yra normalu, neišsigąskite, siekiant juos sušvelninti bus uždedamos ausinės.
 • Kadangi MRT jautrus judesiui, tyrimo metu paprašysime ramiai gulėti ir nejudėti, tam, kad gydytojo radiologo vertinimui būtų išgauti tinkami vaizdai.
 • MRT tyrimas neskausmingas, neturi jonizuojančios spinduliuotės, todėl tam tikrais atvejais galima atlikti vaikams.
 • Tyrimas gali trukti nuo 15-20 min. iki 1 val., priklausomai nuo tiriamosios srities.
 • Jeigu jaučiama uždarų patalpų baimė (klaustrofobija) visada galima pabandyti – galbūt pavyks atlikti tyrimą. Jeigu bus baisu, turėsite pagalbos mygtuką.
 • Po tyrimo gydytojas radiologas įvertins gautus vaizdus ir parašys išvadas.

Kaip pasiruošti MRT tyrimui?

Pasiruošimas MRT tyrimui priklauso nuo to, kurią anatominę dalį/sritį tiriatės. Jeigu nenurodyta kitaip, tuomet galite atvykti įprastai pasiruošęs, galite vartoti reguliarius savo vaistus. Pacientams, turintiems dantų implantų, protezų arba metalinių karūnėlių, tyrimą atlikti galima.

Apmokėjimas

Turint gydytojo siuntimą, MRT tyrimas kompensuojamas TLK. Už vienkartinius drabužius ir įrašymo į laikmeną paslaugą mokama klinikų nustatyta tvarka.

Mokamam tyrimui gydytojo specialisto siuntimo nereikia. Už vaistą (kontrastą), jei jis paskirtas, mokama klinikų nustatyta tvarka.

Magnetinio rezonanso tomografijos tyrimą galite atlikti Vilniaus „Kardiolitos klinikose“ (Laisvės pr. 64A), Vilniaus„Kardiolitos klinikose“ (P. Baublio g. 2), Kauno „Kardiolitos klinikose“ (Savanorių pr. 423), Klaipėdos „Kardiolitos klinikose“ (Taikos pr. 28A) ir Utenos „Kardiolitos klinikose“ (J. Basanavičiaus g. 54).

Vilniaus „Kardiolitos klinikos“ (Laisvės pr. 64A ir P. Baublio g. 2)

   

Kauno „Kardiolitos klinikos“ (Savanorių pr. 423)

 

Klaipėdos „Kardiolitos klinikos“ (Taikos pr. 28A)

    

Utenos „Kardiolitos klinikos“ (J. Basanavičiaus g. 64)

 

Turite klausimų

Klaipėdos „Kardiolitos klinikose“ taikoma 15 proc. nuolaida gydytojų specialistų konsultacijoms (išskyrus gydytojus odontologus), instrumentiniams tyrimams ir procedūroms. Laboratorinių tyrimų kainos gali skirtis. 

Utenos „Kardiolitos klinikose“ taikoma 15 proc. nuolaida gydytojų specialistų konsultacijoms, išskyrus gydytojus odontologus.

Klaipėdos „Kardiolitos klinikose“ taikoma 15 proc. nuolaida gydytojų specialistų konsultacijoms (išskyrus gydytojus odontologus) ir instrumentiniams tyrimams.
Klaipėdos „Kardiolitos klinikose“ laboratorinių tyrimų kainos gali skirtis.

Utenos „Kardiolitos klinikos“ taikoma 15 proc. nuolaida gydytojų specialistų konsultacijoms, išskyrus gydytojus odontologus.

Paslauga
{{city.title}}
Kaina
Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis*
Kaina su nuolaida
* Paslauga gali būti kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis (taikoma bazinė kaina), ji gali būti teikiama be papildomo mokesčio, tačiau pacientas savo iniciatyva (po gydytojo konsultacijos) gali pasirinkti papildomas (papildomai apmokamas) ir (arba) brangiau kainuojančias medicinines, ir (arba) nemedicinines paslaugas, medžiagas ir pan.
Paslauga
{{city.title}}
Kaina
Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis*
Akcijos kaina Kaune
* Paslauga gali būti kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis (taikoma bazinė kaina), ji gali būti teikiama be papildomo mokesčio, tačiau pacientas savo iniciatyva (po gydytojo konsultacijos) gali pasirinkti papildomas (papildomai apmokamas) ir (arba) brangiau kainuojančias medicinines, ir (arba) nemedicinines paslaugas, medžiagas ir pan.
Rezultatų nerasta.

Magnetinio rezonanso tomografijos centro gydytojai

Pagal pasirinktus kriterijus gydytojų nerasta.