Naujienos

„Panorama“ testas – vienas tiksliausių testų apie kūdikio sveikatą

„Panorama“ testas – vienas tiksliausių testų apie kūdikio sveikatą

Šiuolaikinė medicina leidžia jau ankstyvo nėštumo metu sužinoti apie galimas genetines kūdikio ligas. Vienas iš tiksliausių tai padaryti leidžiančių būdų – „Panorama“ prenatalinis testas nėščiosioms, atliekamas „Kardiolitos klinikose“.

 

Ką apie jį reikia žinoti?

„Panorama“ prenatalinis testas – tai neinvazinis tyrimas, leidžiantis įvertinti vaisiaus DNR dėl dažniausių chromosominių ligų. Be to, jo metu galima sužinoti svarbiausią informaciją apie kūdikio sveikatą: pastebėti genetinius pakitimus, tokius kaip Dauno, Evardso, Patau sindromai, triploidijos bei lyties chromosomų pakitimai.

Kam „Panorama“ testas itin aktualus?

  • Tyrimas atliekamas bet kokio amžiaus nėščioms moterims, tačiau yra itin aktualus vyresnėms nei 35 m. bei toms, kurių giminėje buvo nustatyta genetinių mutacijų atvejų arba atlikto biocheminio tyrimo rezultatai parodė didesnę vaisiaus chromosominių ligų riziką.
  • „Panorama“ testas gali būti atliekamas ir po pagalbinio apvaisinimo ar esant donorinei kiaušialąstei.

Visgi, naudinga nepamiršti, kad tikimybė, jog kūdikis turės mikrodelecijų nulemtą sindromą, yra tokia pat visų nėštumų metu, nepriklausomai nuo mamos amžiaus.
Mikrodelecija – tai nedidelė trūkstama chromosomos dalis, dažniausiai turinti nedidelę įtaką kūdikio sveikatai ar gyvenimo kokybei. Visgi, tam tikrais atvejais jos gali nulemti intelekto ar fizinius vaikelio trūkumus. „Panorama“ testu tiriami 5 dėl mikrodelecijų atsiradę sindromai: Angelmano, Prader-Willio, „Katės kniaukimo“, Di Džordžo bei 1p36 delecijos.

Kokie šio tyrimo privalumai?

Kadangi nėštumo metu iš vaisiaus tam tikras DNR kiekis pereina į mamos kraujotaką, norint atlikti šį tyrimą užtenka paimti motinos kraujo. Toks metodas leidžia sumažinti klaidingų rezultatų riziką, nes „Panorama“ testu vaikelio DNR tiriama atskirai nuo nėščiosios.

Verta pažymėti, kad šis tyrimas maksimaliu tikslumu leidžia nustatyti kūdikio lytį, besilaukiant dvynukų – padeda išsiaiškinti jų identiškumą.

„Panorama“ testą galima atlikti jau nuo 9 nėštumo savaitės, o kūdikiui ar nėščiajai jis nekelia jokios grėsmės. Testo rezultatai yra gaunami per dvi savaites, o juos įvertina „Kardiolitos klinikų“ gydytojai genetikai.

Registracija:
www.kardiolitosklinikos.lt
+370 620 33383