• I-IV 7:00 - 21:00
  • V 7:00 - 20:00
  • VI 9.00 - 15.00
  • VII Nedirbame

Šlapimo, lytinės sistemos ligos

Koks turi būti „techniškai tvarkingas“ vyras?

Koks turi būti „techniškai tvarkingas“ vyras?

„Geram vyrui kaip ir automobiliui reikia kasdienės „techninės“ priežiūros“, – sako prof. Balys Dainys ir primena stipriosios lyties atstovams kasdien pasitikrinti „techninės būklės“ parametrus.

Apie kasdienę priežiūrą

„Turbūt nesiginčysime, kad kiekvienam automobiliui reikia kasdienės priežiūros. Juk sėsdami prie vairo patikriname oro slėgį padangose, ar dega žibintai, ir panašiai. Gal skamba juokingai, bet vyrams taip pat reikia tokios pat priežiūros. Perkopusiems keturiasdešimties metų ribą ar net ir jaunesniems stipriosios lyties atstovams, ypač jei jų š neimoje yra sergančiųjų širdies ir kraujagyslių ligomis, reikėtų pasitikrinti, ar nepadidėjęs kraujo spaudimas. Tikrai jau daugelis puikiai žino, kokios pasekmės laukia numojus ranka į šį negalavimą. Taip pat būtina pasimatuoti cukraus kiekį kraujyje, – sako prof. Balys Dainys ir primena, kad kiekvienas vyras turi vengti sėslaus gyvenimo būdo. – Daug vyrų dabar dirba sėdėdami prie kompiuterio. Nieko nesakau, kompiuteris – geras dalykas, bet nuolatinis sėdėjimas vyrams labai kenkia. Ne tik dėl to, kad tuomet jie mažai juda, bet ir dėl to, kad visą dieną, kaip aš sakau, sėdi ant prostatos, laiko ją užspaudę. O tai garantuotas žingsnis prostatos ligų link. Todėl per dieną tokiems vyrams siūlyčiau nors kelias minutes klaviatūros klavišus paspaudyti atsistojus, o dar geriau bent kelias minutes šiek tiek pasivaikščioti.“

Pasaugokite savo nedidelį, bet labai reikšmingą organą, nes kai susirgsite, ašaros skruostais riedės kaip pupos“, – vaizdžiai pasakoja vyriškų ligų specialistas.

Apie užsikemšančius filtrus

Nors svorio problemos daugiau rūpi moterims, pasak profesoriaus, vyrai juo turi rūpintis ne ką mažiau nei dailiosios lyties atstovės, ir ne tik dėl geresnio išorinio vaizdelio, bet labiau ir dėl antrosios vyrų širdies – prostatos, kuriai antsvoris kerta negailėdamas.

„Nemaža dalis erekcijos problemų prasideda dėl antsvorio, nes dažniausiai tokiems vyrams kraujyje būna padidėjęs cholesterolio kiekis. Kraujagyslės užkemšamos, todėl kraujas jomis teka gerokai lėčiau. O pirmuosius sveikatos pablogėjimo simptomus pajus prostata. Be to, argi malonu, kuomet meilės įkarštyje pagrindinis vyro „dirigentas“ atrodys paliegęs. Nors skradžiai žemės prasmek iš gėdos“, – sako prof. B. Dainys.

Anot gydytojo, kitas kirtis vyriškumui – rūkymas. „Automobiliui kas kiek laiko nturime keisti filtrus. Nes jiems užsikimšus jis praranda galią, ima „kosčioti“ ir panašiai. Rūkantis vyras taip pat užkemša gyvybiškai svarbias organizmo kraujagysles ir kai kuriems prireikia net chirurginio įsikišimo. O jei dar ir antsvorio turi... Taip nesirūpindamas savimi vyras dienas ir naktis greičiausiai leis vienas ir liūdnas“, – dėsto prof. B. Dainys.

Apie netinkamą benziną

Dar vienas ne mažiau svarbus dalykas techniškai tvarkingam vyrui – sveika mityba. „Jei į automobilį pilsime prastų, baltarusiškų degalų, anksčiau ar vėliau jis sustreikuos. Vyrui lygiai tas pats – jie turi maitintis sveikai, o pavasarį nepamiršti ir vitaminų, kuriuose būtų gausu būtent vyrams reikalingų mikroelementų“, – sako profesorius ir primena, kad visi šie išvardinti veiksniai, į kuriuos dažnas stipriosios lyties atstovas numoja ranka, pirmiausia kerta per prostatos funkciją. Tai nieko gera nežada ne tik vyrui, bet ir jo moteriai. Kam gi jai reikalingas, techniškai netvarkingas ir savo funkcijų neatliekantis vyras?

„Nors vyrai ir vadinami stipriąją lytimi, moterys turi rūpintis jų technine priežiūra, nes vyrų gyvenimo trukmė gerokai trumpesnė“, – sako prof. B. Dainys.

Norėdami būti „tikri“ vyrai, stipriosios lyties atstovai pirmiausia turi pasirūpinti savo sveikata.

  • I-IV 7:00 - 21:00
  • V 7:00 - 20:00
  • VI 9.00 - 15.00
  • VII Nedirbame