• I-IV 7:00 - 21:00
  • V 7:00 - 20:00
  • VI 9.00 - 15.00
  • VII Nedirbame

Apie ligas

Šiaulių „Kardiolitos klinikų“ gastroenterologai siekia, kad pacientai tyrimų metu jaustųsi...

Šiaulių „Kardiolitos klinikų“ gastroenterologai siekia, kad pacientai tyrimų metu jaustųsi komfortiškai

Endoskopiniai gastroenterologiniai tyrimai – itin efektyvūs diagnozuojant pavojingas ligas, tačiau jie pacientams kelia ne pačias maloniausias asociacijas. Baimindamiesi procedūrų, pacientai neretai yra linkę ignoruoti simptomus ir rizikuoti savo sveikata. Vis dėlto, pažangi šiuolaikinė medicina leidžia jaustis ramiai – Šiaulių „Kardiolitos klinikose“ dirba patyrusių gastroenterologų komanda, pacientams teikiamos konsultacijos, naudojant pažangiausią aparatūrą atliekami tyrimai ir procedūros.

Į gastroenterologijos specialistus dažniausiai pacientai kreipiasi dėl jaučiamų pilvo skausmų ir su jais kartu pasireiškiančių pūtimo, virškinimo problemų – laisvų ir užkietėjusių vidurių, ilgesnį laiką kamuojant nepilno išsituštinimo jausmui, tuštinantis vis dažniau pasirodant kraujui arba atliktus testą slaptam kraujavimui išmatose nustatyti ir gavus teigiamą rezultatą.

Dažniausiai atliekami du tyrimai

Priežastys, kodėl pacientus kamuoja įvairūs nusiskundimai, gali būti skirtingos, todėl kiekvienu ligos atveju sprendžiama individualiai, įvertinus skausmo pobūdį, intensyvumą, trukmę, dažnumą ir kitus lydinčius negalavimus bei simptomus.

Prieš sudarydami gydymo planą, gydytojai gastroenterologai atlieka specifinius tyrimus: pilvo organų echoskopiją, kepenų elastografiją, ezofagogastroduodenoskopiją, kolonoskopiją ir kt. Pastarieji du tyrimai atliekami dažniausiai, pažymi Šiaulių „Kardiolitos klinikų“ Gastroenterologijos centro gydytojas gastroenterologas Valdimaras Svalbonas.

„Gastroskopijos metu specialiu zondu apžiūrima stemplė, skrandis, dvylikapirštė žarna, tiriama, ar skrandyje nėra infekcijos, kurią sukėlė Helicobacter pylori bakterija. Kolonoskopijos metu apžiūrima storoji žarna ir plonosios žarnos dalis, ieškoma įvairių gleivinės pakitimų – polipų ar storosios žarnos gleivinės išvaržų, imami biopsijos mėginiai, taip pat šalinami nedideli polipai“, – pasakoja gastroenterologas.

Tyrimai nesukelia diskomforto

Nepaisant to, kad visuomenės sąmoningumas apie ligų prevenciją ir būtinybę atlikti profilaktinius endoskopinius tyrimus didėja, jų neretai norima išvengti baiminantis nemalonių pojūčių – pykinimo ir skausmo.

„Šiuo metu nemažai skrandžio ir storosios žarnos endoskopijų atliekama naudojant bendrinę nejautrą. Pacientas procedūros metu nejaučia diskomforto, o tai leidžia tinkamai apžiūrėti ir įvertinti gleivinę, paimti reikiamus mėginius ir atlikti biopsijas. Tai didžiulis privalumas tiek pacientui, tiek tyrimą atliekančiam gydytojui“, – teigia V. Svalbonas.

Gydytojas primena, kad skrandžio tyrimui naudojamas zondas dirgina ryklę ir liežuvio šaknį, todėl jautresnį žmogų gali supykinti, diskomfortą gali sukelti ir tyrimo metu į skrandį pripūstas oras. Kolonoskopijos tyrimas yra skausmingas, todėl bendrinės nejautros prireikia beveik visais atvejais; bendrinė nejautra rekomenduojama ir gastroskopijos tyrimo metu.

Naudojama pažangiausia aparatūra

Šiaulių „Kardiolitos klinikose“ svarbiems endoskopiniams tyrimams atlikti naudojama pažangi japoniška aparatūra. Ši medicininė technika pasižymi didele raiška bei turi didinimo ir vadinamąją siauro šviesos pluošto funkciją, kuri leidžia baltą šviesą išskaidyti atskirais spektrais.

„Apšviečiant gleivinę vienokia ar kitokia spalva galima gerokai lengviau pastebėti kraujagyslių, gleivinės pakitimus ar atsiradusius darinius. Ši aparatūra rodo tikslesnius, ryškesnius vaizdus bei leidžia mums sėkmingai diagnozuoti onkologinius susirgimus dar ankstyvoje stadijoje – tai lemia didesnį gydymo efektyvumą“, – pabrėžia gydytojas V. Svalbonas.

Tačiau labiausiai gastroenterologinių sveikatos sutrikimų gydymo rezultatų sėkmė priklauso nuo ankstyvos diagnozės. Norėdami džiaugtis ilgu ir pilnaverčiu gyvenimu, turite tinkamai savimi rūpintis prevenciškai ir laiku kreiptis pagalbos į gydytojus.

  • I-IV 7:00 - 21:00
  • V 7:00 - 20:00
  • VI 9.00 - 15.00
  • VII Nedirbame