• I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame

Naujienos

Implantuotas širdies stimuliatorius – ką svarbu žinoti

Implantuotas širdies stimuliatorius – ką svarbu žinoti

Technologijoms tobulėjant, medicinoje atsiranda vis daugiau būdų, galinčių palengvinti žmogaus gyvenimo kokybę ar net išgelbėti gyvybę – vienas iš pavyzdžių – širdies veiklą reguliuojantys stimuliatoriai. Tiesa, šie prietaisai nėra amžini, todėl jų veikimas turi būti tinkamai reguliuojamas.

Vilniaus „Kardiolitos klinikose“ gydytojas kardiologas doc. dr. Gediminas Račkauskas ne tik konsultuoja dėl širdies ritmo sutrikimų, bet ir atlieka elektrokardiostimuliatorių patikrą.

Pasak G. Račkausko, nepriklausomai nuo to, koks širdies prietaisas yra implantuojamas pacientui – širdies stimuliatorius, defibriliatorius, širdies nepakankamumui gydyti skirtas prietaisas ar aritmijų įvykių registratorius – jų tikrinimas yra itin svarbus siekiant užtikrinti efektyvų veikimą ir turi būti atliekamas kartą per vienerius ar dvejus metus.

Patikros metu įvertinami baziniai širdies stimuliatorių parametrai, aptariami galimi širdies ritmo sutrikimo epizodai, jų pobūdis, trukmė, o prireikus koreguojamas paskirtas medikamentinis gydymas ar skiriamas naujas.

Šiais laikais gaminami stimuliatoriai veikia 8–12 metų – tai priklauso nuo to, kaip dažnai prietaisas turi įsijungti bei kiek laiko jis gali stebėti nuosavą pačios širdies veiklą. Kadangi prietaisas nėra ardomas, o jo baterija nėra kraunama, atėjus laikui, pacientui atliekamas nedidelis pjūvis ir širdies stimuliatorius pakeičiamas nauju.

  • I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame