• I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame

Naujienos

Širdies stimuliatorius – itin modernus prietaisas širdies sutrikimams gydyti

Širdies stimuliatorius – itin modernus prietaisas širdies sutrikimams gydyti

Širdies stimuliatorius – tai nedidelis prietaisas, generuojantis širdies raumenį sužadinančius elektrinius impulsus ir užtikrinantis, kad širdis plaktų pakankamu dažniu. Kaip jis pakeičia pacientų gyvenimo kokybę?

Gydytojas kardiologas dr. Jonas Jarašūnas, Vilniaus „Kardiolitos klinikose“ atliekantis širdies stimuliatorių implantavimo procedūras, pasakoja, kad šie nedideli prietaisai ne tik visapusiškai pagerina paciento gyvenimo kokybę, apsaugo nuo sąmonės praradimų, bet dažnai ir padidina energijos kiekį bei fizinio krūvio toleranciją – tai lemia atstatytas širdies susitraukimų dažnis.

Širdies stimuliatoriaus implantavimo procedūra yra visiškai neskausminga, dažniausiai atliekama vietinėje nejautroje. Jos trukmė priklauso nuo prietaiso tipo ir gali siekti 30-60 min., o kai stimuliatorius yra sudėtingesnis – 1,5-2 val. Po procedūros pacientas dar tą pačią dieną gali atsikelti bei pavaikščioti, o pilnai į gyvenimą sugrįžta praėjus porai savaičių.

Dabartiniai širdies stimuliatoriai yra labai modernūs ir gyvenime sukelia itin mažai apribojimų. Jį turint netgi galima atlikti magnetinio rezonanso tyrimą, žinoma, prieš tai apie jį informavus tyrimą atliekantį specialistą.

Svarbu pažymėti, kad širdies stimuliatoriai reikalauja reguliarios apžiūros ir programavimo, todėl pirmasis kontrolinis vizitas pas gydytoją turėtų įvykti po 1–3 mėn., o vėliau – kartą per metus.

Registracija:
https://registracija.kardiolitosklinikos.lt/
+370 620 33383

  • I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame