• I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame

Naujienos

Sausėjanti burna ir akys gali signalizuoti apie Sjogreno sindromą

Sausėjanti burna ir akys gali signalizuoti apie Sjogreno sindromą

Susidūrėte su ausų, nosies ar gerklės ligomis ar nemaloniais simptomais? Primename, kad „Kardiolitos klinikų“ Ausų nosies ir gerklės ligų (LOR) centre dirba vieni geriausių gydytojų otorinolaringologų Lietuvoje, galintys diagnozuoti ir padėti išspręsti kylančias problemas!

Viena iš tokių problemų yra išsausėjusios akys ir burna – tai požymiai, galintys signalizuoti apie dažną reumatinę ligą – Sjogreno sindromą. Deja, dažnai ji nustatoma per vėlai arba išvis nediagnozuojama, tačiau nekontroliuojama gali sukelti kur kas rimtesnių sveikatos problemų.

Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ gydytoja otorinolaringologė dr. Diana Mieliauskaitė pasakoja, kad Sjogreno sindromas yra lėtinė sisteminė autoimuninė liga, kurios metu sutrinka epitelinių liaukų egzokrininė funkcija – gaminanti ant odos paviršiaus išskiriamą sekretą, pavyzdžiui, ašaras ar seiles. Dėl šios priežasties, pacientai dažniausiai skundžiasi išsausėjusiomis akimis bei burna.

Liga išsivysto asmenims, turintiems genetinį polinkį ir veikiant daugybei išorės veiksnių: virusams, lėtiniam stresui ir kt. Moterims šis sindromas nustatomas net 9 kartus dažniau nei vyrams.

Sjogreno sindromas diagnozuojamas pagal klasifikacijos kriterijus, kurie apima objektyvius akių ir burnos sausumo požymius. Atliekant histologinį biopsinės medžiagos tyrimą, gali būti randamas židininis uždegimas mažosiose seilių liaukose, o atliekant imunologinius tyrimus – specifiniai antikūnai SSA/Ro kraujyje.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad uždelsus gydymą dėl trinkančio regėjimo, rijimo sutrikimų, sąnarių bei raumenų skausmų ir lėtinio nuovargio nukenčia ne tik gyvenimo kokybė, bet kyla ir kitas pavojus – ši liga linkusi komplikuotis ir išsivystyti į limfomą.

Registracija:
https://registracija.kardiolitosklinikos.lt/
+370 620 33383

  • I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame