• I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame

Straipsniai apie sveikatą

Užkritę vokai gali kenkti ir regėjimui

Užkritę vokai gali kenkti ir regėjimui

Pabrinkę paakiai ar užkritę akių vokai atrodo neestetiškai. Tačiau, pasirodo, vokų padėties pakitimai gali sukelti regėjimo problemų. „Kardiolitos klinikų“ Akių centro akių gydytoja Kristina Kuolienė akcentuoja, kad be to, jog užkritę vokai sendina, ši problema taip pat gali sutrikdyti žmonių periferinį regėjimą, susiaurindama akiplotį. „Dažniausiai užkritę viršutiniai vokai susiaurina akiplotį iš viršaus ir šono“, – teigia specialistė.

Problemai spręsti – operacija

„Su amžiumi keičiasi odos struktūra, taip pat silpnėja raumenys, dėl ko atsiranda raukšlės ir odos perteklius viršutiniuose vokuose, viršutiniai vokai nusileidžia. Tiek apatiniuose, tiek viršutiniuose vokuose gali atsirasti riebalinio audinio išvaržos (sankaupos), dėl ko vokai atrodo paburkę. Dažniausiai šioms problemoms išspręsti nėra kito pasirinkimo, tik chirurginė intervencija. Dažniau šias operacijas darosi moterys, tačiau vyrai, besirūpinantys savo išvaizda arba turintys ir funkcinių vokų problemų, irgi nereti pacientai“,– sako akių gydytoja Kristina Kuolienė.

Anot jos, potencialus kandidatas vadinamajai akių vokų plastikai turi būti sveikas, neturintis didesnių sveikatos sutrikimų ir turintis realių lūkesčių dėl operacijos. „Žinoma, jis turi turėti viršutinių ar apatinių vokų kosmetinių ir, arba funkcinių sutrikimų“,– pabrėžia medikė.

Namo – tą pačią dieną

Kalbant apie pasiruošimą vokų plastikos operacijai, pacientams reikėtų žinoti, kad dvi savaites prieš ir po operacijos negalima vartoti antikoaguliantų – kraujo krešėjimą slopinančių medikamentų. Be to, rūkantiems pacientams reikėtų nerūkyti kelias savaites prieš operaciją. Manoma, kad rūkymas sutrikdo žaizdų gijimą po operacijos. „Ruošiantis operacijai taip pat reikėtų pasirūpinti, kad kas nors parvežtų namo po operacijos“,– priduria K. Kuolienė.

Pacientai po vokų plastikos operacijos gali vykti namo tą pačią dieną. „Vokai atrodo paburkę ir su kraujosruvomis kelias savaites po operacijos, tad pacientai nešioja saulės akinius tuo metu, kai pasirodo visuomenėje. Po maždaug savaitės, jei reikia, pašalinamos siūlės, randai tampa nepastebimi po maždaug dviejų savaičių. Kelias dienas (iki savaitės) po operacijos nekelti sunkių svorių, nesportuoti. Taip pat rūkantiesiems reikėtų bent kelias dienas susilaikyti nuo rūkymo“,– pataria „Kardiolitos klinikų“ Akių centro akių gydytoja Kristina Kuolienė.

 

  • I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame