• I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame

Straipsniai apie sveikatą

Ką žinome apie ozoną?

Ką žinome apie ozoną?

Po žaibo ir griaustinio ore pasklinda labai gaivus kvapas ir mes jaučiame,kaip lengva kvėpuoti, koks tyras oras, norisi jo įkvėpti dar ir dar. Tai mes užuodžiame ozoną, net kai jo kiekis ore būna labai mažas. Ir tas nedidelis ozono kiekis naikina virusus, kenksmingus cheminius junginius. Dėl šių savybių ozonas naudojamas ir gydymui.

Apie ozono biologinį ir antibakterinį poveikį

Biologinis ozono poveikis susijęs su tuo, kad būdamas labai aktyvus jis jungiasi su įvairiais biologiniais objektais, tame tarpe ir įvairiomis ląstelės struktūromis. Ozono terapijos metu naudojamos terapinės dozės yra nekenksmingos. Kodėl ozonas suteikia sveikatos? Nesočiosios rūgštys pasižymi taip vadinamais dvigubais ryšiais.

Jungiantis su ozonu jos sudaro organinius junginius – ozonidus, kurie turi antivirusinį, antibakterinį, antigrybelinį poveikį. Ozonas yra puiki dezinfekavimo priemonė, juo buvo gydomos įvairios pūliuojančios, užkrėstos mikrobais žaizdos.

Širdies ir kraujagyslių sistemos ligos

Ozonas pagerina deguonies atsipalaidavimą iš ląstelių, pagerina kraujotaką, didina ligonio fizinį aktyvumą. Ozonas aktyvina raudonuosius kraujo kūnelius (eritrocitus), tad daugiau deguonies patenka į žmogaus audinius. Ypač tai svarbu tiems pacientams, kurie serga širdies, plaučių ligomis, cukriniu diabetu ir kt.

Ozonas aktyvina labai svarbius fermentus, tokius kaip gliutationperoksidazę, katalazę ir superoksidismutazę. Šie fermentai naikina organizme susidariusius laisvuosius radikalus, kurių perteklius skatina širdies ligų ir kitų kraujotakos sutrikimų vystymąsi bei vėžinių ląstelių atsiradimą.

Ozono terapija gastroenterologijoje

Ozono terapija pasižymi dideliu efektyvumu gydant įvairias uždegimines virškinamojo trakto ligas, tokias kaip skrandžio, tulžies pūslės, storojo žarnyno. Ozonas pasižymi priešuždegiminiu poveikiu,organzmo imuninės sistemos stiprinimu, kraujotakos gerinimu, nuskausminamuoju poveikiu. Be to ozonas veikia bakteriocidiškai, todėl yra skiriamas Helicobakter pylori (bakterija, gyvenanti skrandyje, dvylikapirštėje žarnoje) naikinimui kartu su kitais medikamentais ir monoterapijai.

Ozono terapija teigiamai veikia pagerindama kepenų kraujotaką, suaktyvindama kepenų ląstelių veiklą, dėl to mažėja toksinų, gerėja baltymų gamyba ir kitos kepenų funkcijos. Jei hepatitą sukėlė B ar C virusas, ozonas veikdamas virusocidiškai stabdo viruso dauginimąsi, o tuo pačiu mažina viruso neigiamą poveikį kepenų ląstelėms.

Ozonas normalizuoja žarnyno mikrobinę pusiausvyrą, nesukelia nepageidaujamo poveikio normaliai žarnyno florai. Ozono terapija pasižymi dideliu efektyvumu gydant disbakteriozę, antibiotikų sukeltus viduriavimus ir kitas infekcines žarnynoligas. Ozono poveikyje normalizuojama mokrobinė pusiausvyra žarnyne.

Gydymas ozonu neurologijoje

Ozono terapija yra taikoma gydant ligonius, sergančius lėtine galvos smegenų išemija, esant galvos smegenų infarkto liekamiesiems padariniams gydyti, migrenos gydymui, galvos svaigimo mažinimui.

Ozonas pasižymi nuskausminamuoju poveikiu (oksiduoja algopeptidus, pašalina nervinių šaknelių išemiją, blokuoja prostaglandinų sintezę). Todėl ozono terapija sėkmingai taikoma gydant stuburo osteochondrozę, nugarinių nervų ligas, įvairias neuralgijas, polineuropatijas.

Ozono poveikyje skystėja kraujas, todėl jis veikia kaip antiagregantas, apsaugo nuo krešuliukų susidarymo kraujyje, neužkemšamos smulkiosios kraujagyslės, pagerėja kraujotaka.

Ozonas gali būti leidžiamas į skausmingus taškus, lašinamas į veną (ozonuotas fiziologinis tirpalas ar ozonuotas paties paciento kraujas), taikomos rektalinės insufliacijos.

Cukrinis diabetas

Cukrinis diabetas yra viena iš dažniausiai ozonu gydomų ligų, kadangi gydymo efektas didžiausias. Ozonas padidina ląstelių membranų pralaidumą gliukozei, dėl to sumažėja gliukozės kiekis kraujyje, o padidėja audiniuose.

Kvėpavimo sistemos ligos

Pagrindiniai bronchinės astmos gydymo principai yra slopinti virusinę ir bakterinę infekciją, aktyvinti imuninę sistemą, mažinti hipoksiją (deguonies trūkumą), bronchospazmus ir alergines reakcijas. Ozono terpija veikia būtent šiose srityse. Stimuliuodamas imuninę sistemą, ozonas sumažina uždegiminius procesus bronchų gleivinėje, sumažina biologiškai aktyvių medžiagų išsiskyrimą, todėl sumažėja bronchospazminių reakcijų.
Ozono terapija naudinga ir ligoniams, sergantiems lėtine obstrukcine plaučių liga, lėtiniu bronchitu.

Ozonas sveikatos profilaktikai

Šiuolaikinė medicina daugiau dėmesio skiria ligų gydymui nei stiprios sveikatos palaikymui. Progresyvių idėjų šalininkai įsitikinę, kad trumpalaikiai ozono terapijos kursai sustiprina apsaugines organizmo funkcijas, kurių dėka žmogaus organizmas sėkmingai kovoja su virusinėmis, bakterinėmis ar grybelinėmis ligomis, su degeneraciniais susirgimais tokiais, kaip artritas, širdies ligos, diabetas. Profilaktika kainuoja mažiau, o ligų gydymas yra brangus, varginantis ir ne visada pilnai pasveikstama.

  • I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame