Vakcina nuo gripo Influvac tetra

Skiepas – geriausias būdas apsisaugoti nuo sezoninio gripo

Kiekvieną rudenį temperatūros stulpeliams krentant žemyn, įsisiautėję viršutinių kvėpavimo takų ligos, o tarp jų ir viena grėsmingiausių – gripas. Skaičiuojama, kad gripu kasmet suserga apie dešimtadalis populiacijos, nepriklausomai nuo amžiaus, sveikatos būklės ar fizinio pasirengimo. Nors didžioji dalis susirgusiųjų gripu nepatiria jokių žymių pasekmių, dešimtys tūkstančių miršta nuo infekcijos ar jos sukeliamų komplikacijų. 

„Prasidėjus gripo sezonui, tenka susidurti su atvejais, kai liga nesibaigia lengvais peršalimo simptomais. Kasmet matome pavyzdžių, kai gripas komplikuojasi į pneumoniją, meningitą, širdies nepakankamumą ar kitas ligas. Būtina pabrėžti, jog gripas ypatingai pavojingas lėtinių ligų pacientams ir vyresniems asmenims. Dėl silpnesnio imuniteto jiems išauga gripo komplikacijų, o kartais net mirties tikimybė. Skiepas yra efektyviausias būdas to išvengti – mokslinių tyrimų duomenimis, vakcinuoti žmonės išvengia komplikacijų ir serga lengvesne gripo forma“, – sako Kauno „Kardiolitos klinikų“ šeimos gydytoja Eglė Gražienė. 

Gydytojos teigimu, vakcinacija yra efektyviausia sezoninio gripo profilaktikos priemonė. Sezoninis gripas visame Šiaurės pusrutulyje paprastai pasireiškia šaltuoju metų laikotarpiu, dažniausiai nuo lapkričio iki balandžio mėn. Antikūnai kovai su gripo virusu žmogaus organizme susidaro maždaug per dvi savaites po vakcinacijos, todėl skiepytis nuo gripo rekomenduojama rugsėjo-spalio mėnesiais, vėliausiai – lapkritį, kol gripo sezonas dar nepasiekęs piko.

Skiepytis reikia kasmet

„Gripas yra dviejų tipų – A ir B, kiekvienais metais vyraujantis viruso tipas ar potipis būna vis kitoks, todėl skiriasi ir pati vakcina. Be to, imunitetas, susidaręs persirgus ar pasiskiepijus nuo gripo, su laiku silpnėja, pakankamas antikūnų kiekis organizme išlieka iki 6–12 mėn. po vakcinacijos, todėl nuo gripo rekomenduojama skiepytis kasmet“, – teigia E. Gražienė.

Paprastai specialaus pasiruošimo gripo vakcinacijai nereikia. Svarbu tą dieną išgerti savo įprastai vartojamus medikamentus (pvz. nuo padidėjusio kraujospūdžio), gerti pakankamai skysčių, nepamiršti pavalgyti. Nusprendus skiepytis gripo vakcina, ypač pirmą kartą, reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, pasitarti dėl galimų kontraindikacijų vakcinacijai.

Po skiepo rekomenduojama susilaikyti nuo kolektyvinio bendravimo, vengti būti karštoje aplinkoje (pvz. pirtis, vonia), kelias valandas nešlapinti skiepo vietos bei vengti fizinio krūvio. Nors gavus vakciną ypatingų šalutinių reakcijų nebūna, dienos eigoje reikėtų stebėti savo organizmą, o atsiradus vietinei reakcijai dūrio vietoje, galvos skausmui, raumenų skausmui ar karščiavimui galima išgerti analgetikų.

Apsaugokite save ir savo artimuosius – užsiregistruokite skiepams!

Paslaugos kaina:
21,00 €
Turite klausimų

Registruokitės gydytojo konsultacijai