Peties sąnario endoprotezavimo operacija

Pacientams gavus paskirtą endoprotezą iš VLK (Valstybinės ligonių kasos) papildomas apmokėjimas Vilnius „Kardiolitos klinikose“ netaikomas.


Peties sąnario endoprotezavimo operacija

Peties sąnarys yra judriausias žmogaus organizme. Sąnarį sudaro didelė rutulio formos žastikaulio galva ir nedidelė sekli sąnarinė duobė.

Peties sąnario artrozė - tai degeneracinė peties sąnario liga, pažeidžianti sąnarinę kremzlę ir po ja esantį subchondrinį kaulą. Ligai progresuojant, atsiranda osteofitai, subchondrinio kaulo cistos, sąnarinės duobės erozijos, žastikaulio galvos deformacija. Laikui bėgant sąnario degeneracija didėja, peties sąnario funkcija mažėja. Atsiranda skausmas, dėl to pacientai nuolatos vartoja vaistus nuo skausmo, pablogėja jų gyvenimo kokybė. Dažniausiai šia liga serga vyresnio amžiaus žmonės, tačiau peties sąnario artrozė gali būti ir jaunesnio amžiaus pacientams dėl peties traumų ir/arba nuolatinio traumavimo darbo metu arba sportuojant. Pacientams dažnai skauda naktį, jie negali miegoti ant pažeisto peties.

Kaip ir visų degeneracinių sąnario ligų atveju, peties sąnario artrozę išgydyti be radikalios operacijos galimybių nėra.

Apie operaciją:                        

Degeneravę ir deformuoti peties sąnariniai paviršiai pakeičiami dirbtiniais (polietilenas ir metalas). 

Peties sąnario endoprotezų įvairovė yra didelė, tačiau svarbiausi skirtumai yra tarp anatominio ir reversinio endoprotezų rūšių. Anatominiai endoprotezai atitinka tikrą peties sąnario anatomiją, tuo tarpu reversinių endoprotezų sandara yra atvirkštinė normalaus sąnario anatomijai: sąnarinė duobė keičiama pusrutulio formos glenosfera, o apvali žastikaulio galva keičiama duobutės formos polietileniniu intarpu.

Jeigu pažeista tiktai žastikaulio sąnarinė galva ir jos paviršius, galima atlikti hemiartroplastiką, kurios metu implantuojamas tiktai sąnarinę galvą pakeičiantis implantatas.

Jeigu pažeista ir sąnarinė galva ir sąnarinė duobė, atliekama totalinė artroplastika, kurios metu implantuojamas žastikaulio galvą pakeičiantis metalinis implantatas ir sąnarinės duobės paviršių pakeičiantis polietileninis implantatas.

Reversinės artroplastikos pagrindinė indikacija yra peties sąnario artrozė kartu su rotatorių sausgyslių plyšimu. Specialus endoprotezas sukurtas tam, kad net ir be rotatorių, žastikaulis išliktų stabilus, o rankos kėlimo funkciją atliktų deltinis raumuo.

Kam tinkama ši operacija?

Kai visi neoperaciniai gydymo būdai (medikamentinis gydymas, kineziterapija ir kt.) nebegali numalšinti skausmo ir grąžinti judrumo, pagerinti gyvenimo kokybės, tikslinga peties sąnario endoprotezavimo operacija.

Atlikus peties sąnario endoprotezavimo operaciją išnyksta skausmas, pagerėja peties sąnario funkcija, todėl nebereikia vartoti vaistų nuo skausmo, pagerėja paciento gyvenimo kokybė. Didžioji dauguma pacientų visiškai pasveiksta, todėl vėl galima ramiai miegoti ir dirbti lengvus kasdienius darbus.

Prieš operaciją:

Mūsų klinikos gydytojų komanda atliks reikalingus tyrimus, įvertins bendrą paciento sveikatos būklę.

Prieš atlikdami operaciją, vadovaukitės gydytojo instrukcijomis siekiant užtikrinti geriausią rezultatą.

Operacijos metu:

Operacija atliekama bendrinėje nejautroje. Operacijos metu peties srityje atliekamas pjūvis. Degeneravę ir deformuoti peties sąnariniai paviršiai pakeičiami dirbtiniais. Operacinė žaizda susiuvama specialiais siūlais. Dažniausiai operacija trunka apie 2 valandas.

Po operacijos:

Po operacijos, pacientas keletui valandų stebėjimui perkeliamas į intensyvios terapijos palatą, po to tęsiamas gydymas stacionare. Įprastai po šios operacijos pacientas ligoninėje gydomas apie 7 dienas.

Po operacijos kitą dieną pradedama ankstyva reabilitacija: alkūnės, riešo plaštakos sąnarių mankšta. Galima pradėti operuoto peties pasyvių judesių mankšta. Ankstyvos reabilitacijos pratimai tęsiami apie 6 sav. Nedidele amplitude galima aktyviai kelti ranką į priekį. Negalima remtis operuota ranka ir miegoti ant operuoto peties apie 6 sav. Per šį laikotarpį raumenys ir kaulas prisitaiko prie sąnario endoprotezo ir dalinai pakitusios biomechanikos. Po 6 savaičių pradedami tempimo pratimai ir aktyvių judesių mankšta. Po 6 – 10 sav. pradedami peties raumenis stiprinantys pratimai. Pacientas gali pradėti dirbti lengvą fizinį darbą praėjus 2-3 mėn. po operacijos. Sunkus fizinis darbas ir sportas nerekomenduojamas. Išvykstant iš ligoninės gydytojas suteiks Jums instrukcijas apie tolimesnį gydymąsi.

Daugiau informacijos rasite čia.

Jei norite užsiregistruoti operacijai, maloniai prašome kreiptis šiais kontaktais:

Paslaugos kaina:
3 900,00 €
Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis*
Taip
Turite klausimų

Registruokitės gydytojo konsultacijai