• I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame

Padikaulio deformacijos korekcijos operacija (Hallux Valgus) (1 koja)

Padikaulio deformacijos korekcijos operacija (Hallux Valgus)

Hallux lotyniškai - didysis pirštas, valgus – apibūdina deformacijos kryptį. Pirmojo padikaulio ir didžiojo piršto deformacija atsiranda, kai didysis pirštas ima krypti link kitų pėdos pirštų, o pirmasis padikaulis – visiškai priešinga kryptimi.

Tarp pėdos didžiojo piršto ir pirmojo padikaulio esantis sąnarys yra sudėtingas. Žmogui judant, dirba sąnarį sudarantys kaulai, raiščiai ir sausgyslės. Kartu jie perneša bei paskirsto kūno svorį. Ilgą laiką traumuojant sąnarį, formuojasi kaulinės deformacijos. Šia liga dažniau serga moterys, dėvinčios siaurus, smailais galais, aukštakulnius batus. Tokie batai ypač traumuoja pėdos sąnarį, nes žengiant, visas kūno svoris tenka būtent jam.

Vyresnio amžiaus žmonės taip pat turi “kauliukus“, nes jų didžiojo piršto sąnarys dažnai pakenktas artrito. Tokios deformacijos – dažnas vienos giminės bruožas. Tačiau paveldimi ne „kauliukai“, bet ir pėdos tipas. Žmonės su plačia pėda ar žemu pėdos skliautu sirgti „kauliukais“ linkę dažniau, nei turintys aukštą pėdos skliautą. Įvairių formų artritai taip pat turi įtakos „kauliukų“ atsiradimui. Artritas pažeidžia apsauginę kremzlę, sąnarį, jis darosi mažiau judrus. Polinkis sirgti – paveldimas, tėvai privalo stebėti, ar nesiranda ankstyvų pėdos deformacijos požymių, ar vaikas nejaučia diskomforto. Jei vaikas turi tokį patį pėdos tipą, kaip ir vienas iš tėvų, tikėtina, kad ilgainiui išsivystys „kauliukai“. Ligos simptomai paprastai koncentruojasi apie „kauliukų“ centrą. Jie tampa skausmingi, darosi sunku vaikščioti aukštakulniais ir net normaliais batais. Oda ir minkštieji audiniai apie „kauliukus“ patinsta, ima vystytis uždegimas.

Operacija rekomenduojama tada, kai gydant konservatyviai, nesulaukiama norimo efekto arba deformacija yra gerokai pažengusi. Po operacijos daugumai pacientų išnyksta kaulo deformacija ir skausmas.

Apie operaciją:                        

Operacijos esmė – ištaisyti kaulų ašį, pašalinti kaulines išaugas ir atstatyti normalią sąnario funkciją.

Kam tinkama ši operacija?

Operacija rekomenduojama tada, kai gydant konservatyviai, nesulaukiama norimo efekto arba deformacija yra gerokai pažengusi. Apžiūrimos pėdos, rentgenogramose išmatuojami keletas svarbių kampų, kuriuos formuoja pėdos kaulai, nustatomas deformacijos laipsnis ir pasirenkamas operacijos tipas.

Prieš operaciją:

Mūsų klinikos gydytojų komanda atliks reikalingus tyrimus, įvertins bendrą paciento sveikatos būklę.

Prieš atlikdami operaciją, vadovaukitės gydytojo instrukcijomis siekiant užtikrinti geriausią rezultatą.

Operacijos metu:

Operacija atliekama bendrinėje nejautroje. Operacija trunka apie 1-2 val.

  • Esant lengvai hallux valgus deformacijai, pašalinamos kaulinės išaugos, taip pat apie sąnarį atliekama sausgyslių ir raiščių plastiką.
  • Vidutinės hallux valgus formos deformacijai gydyti pašalinamos kaulinės išaugos, perpjautas kaulas pastumiamas į teisingą padėtį, aplink sąnarį atliekama raiščių ir sausgyslių plastika.
  • Sunkios hallux valgus deformacijos atvejais pašalinamos kaulinės išaugos, iš kaulo pašalinama kylio formos dalis, kaulas atstatomas į teisingą padėtį ir fiksuojamas metalinėmis konstrukcijomis taip pat atstatoma sausgyslių ir raiščių plastika.
  • Jei sąnarys labai pažeistas, gali būti taikoma papildoma minkštųjų audinių plastika arba sąnario endoprotezavimas.

Po operacijos:

Po operacijos, pacientas keletui valandų stebėjimui perkeliamas į intensyvios terapijos palatą, po to tęsiamas gydymas stacionare. Įprastai po šios operacijos kitą dieną galima vykti namo.

Po operacijos paciento pėda sutvarstoma, 3 – 6 savaitėms jam parenkami specialūs batai. Po to leidžiama avėti normalius batus, tačiau fizinis aktyvumas dar 8 – 12 savaičių yra ribojamas.

Vidutiniais ir sunkiais atvejais perpjautas kaulas fiksuojamas metalo strypais, sraigtais ar plokštele. Sunkesniais atvejais po operacijos 4 – 6 savaitėms uždedama gipso langetė. Patariama vaikščioti su ramentais, neminant operuotą koją. Kaulas sugyja per 8 savaites. Pooperaciniu periodu labai svarbu mankštinti didįjį pirštą. Mankšta pradedama 10 – 12 dienų po operacijos, kai sugyja operacinis pjūvis. Išvykstant iš ligoninės gydytojas suteiks Jums instrukcijas apie tolimesnį gydymąsi.

Jei norite užsiregistruoti operacijai, maloniai prašome kreiptis šiais kontaktais:

Paslaugos kaina:
1 100,00 €
Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis*
Taip
Turite klausimų

Registruokitės gydytojo konsultacijai

  • I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame