Klubo sąnario rentgenologinis tyrimas (tyrimo atlikimas, tyrimo vaizdų surinkimas, aprašymas)
Apie tyrimą
Rentgenas – vienas iš dažniausiai naudojamų tyrimo metodų. Tai – greitas, efektyvus ir visiškai neskausmingas tyrimas, padedantis diagnozuoti įvairius organizmo negalavimus ar pažeidimus – įvertinti plaučių, širdies ir kraujagyslių, kaulų ir sąnarių būklę, stebėti gijimo procesus po kaulų lūžių ar išnirimų.
Tyrimo metu kūnas apšvitinamas itin nedidele jonizuojančių spindulių doze, tačiau šiuolaikiškos technologijos leidžia maksimaliai sumažinti apšvitą ir gauti kokybiškus rezultatus.
Kam skiriamas šis tyrimas?
Rentgeno tyrimas tinka įvairaus amžiaus žmonėms, kuriems reikia įvertinti kaulinių struktūrų (galvos, stuburo srities, pečių juostos, viršutinių ir apatinių galūnių, krūtinės ląstos, dubens kaulų) vientisumą, kvėpavimo (plaučių, bronchų, gerklų) ir kraujotakos sistemos organų (širdies, kraujagyslių) pakitimus, cistinius, kitos kilmės uždegiminius krūtų pakitimus, nustatyti onkologinius susirgimus ar osteoporozę.
Šis tyrimas nerekomenduojamas nėščiosioms.
Kaip pasiruošti rentgeno tyrimui
Tyrimui specialiai ruoštis nereikia. Prie tyrimą Jūsų gali paprašyti nusirengti kai kuriuos drabužius, nusiimti papuošalus, galinčius trukdyti atlikti tyrimą.
Gydytojo siuntimas
Norint atlikti tyrimą yra būtinas siuntimas iš šeimos gydytojo arba gydytojo specialisto.
Su siuntimu Kauno „Kardiolitos klinikose“ tyrimas yra nemokamas (išskyrus atliekant darbuotojo profilaktinį sveikatos patikrinimą).
Kas vyksta tyrimo metu?
Radiologas Jūsų paprašys prisiglausti prie rentgeno stovo ir paaiškins, kokioje padėtyje nejudėdami turėsite išbūti 2-4 sekundes. Radiologas tiriamus organus stebės specialiame monitoriuje ir atliks jų rentgenogramas.
Visas tyrimas užtruks maždaug 5-10 minučių.
Po tyrimo
Radiologas įvertins tyrimo metu gautus vaizdus ir pateiks rezultatus.