• I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame

Ezofagogastroduodenoskopija ir kolonoskopija su intravenine nejautra

Ezofagogastroduodenoskopija ir kolonoskopija su intravenine nejautra

Ezofagogastroduodenoskopija – tyrimas, kuris yra vienas svarbiausių endoskopinių tyrimų, tiriantis stemplę, skrandį ir dvilikapirštę žarną. Šio tyrimo metu galima konstatuoti negalavimo priežastį ir pamatyti viršutinės virškinimo trakto neigiamus pakitimus (kraujagyslių išsiplėtimai, uždegimas, opos, prasidėjęs kraujavimas, augliai ir pan.). Ištyrus esamas priežastis sėkmingai galima pritaikyti individualius gydymo metodus.

Su šiuo tyrimu gali būti kartu daromas ir kolonoskopijos (storosios žarnos tyrimas), kurio tikslas – veiksmingai patikrinti storosios žarnos vėžio riziką rizikos grupės žmonėms nuo 50 metų ar žmonėms, kuriuos kamuoja storosios žarnos vėžio simptomai. Šis tyrimas gali būti naudojamas kaip gydymo metodas, kuris gali pašalinti storojoje žarnoje esančius polypus, sustabdyti kraujavimą ir pan. Mūsų klinikoje kolonoskopijos tyrimui naudojamas vienas naujausių endoskopų „Evis Exera III Olympus“.

Kam reikalingi šie tyrimai:

Žmonėms nuo 50 metų, kurie priklauso rizikos grupei storosios žarnos vėžio susirgimams;

Kamuoja kraujas išmatose;

Diagnozei patikslinti ir ligos eigai nustatyti;

Prieš tyrimą:

Labai svarbu iki tyrimo tinkamai paruošti žarnyną, kad tyrimas būtų tikslus ir efektyvus.

5 dienas iki tyrimo nevartokite neapdorotų daržovių, sėklų, vaisių, riešutų, venkite kepinių su grūdais.

Bent savaitę iki tyrimo venkite vartoti geležies papildus;

Dieną prieš tyrimą negalima nieko valgyti, galimas tik vanduo;

Tyrimo dieną žarnynas turi būti išvalomas. Galimi variantai “Fortrans” , “Picoprep” ar kiti panašūs tirpalai;

Tyrimo dieną pacientai negali valgyti ir gerti jokių skysčių. Jeigu būtina vartoti medikamentus, tyrimo dieną ankstyvą rytą galima išgerti su gurkšneliu vandens. Nuo vaistų naudojimo iki tyrimo pradžios turi praeiti mažiausiai 6 valandos.

Tyrimo metu: 

Tyrimai daromi taikant bendrinę nejautrą. Procedūra trunka priklausant nuo individualios situacijos, tai gali trukti nuo 15 minučių iki 1 valandos.  Pacientas persirengia vienkartiniais drabužiais ir tyrimo metu guli ant kairiojo šono ir gydytojas kolonoskopiją atlieka pro išangę lėtai įveda aparatą į storają ir akląją žarną. Kolonoskopijos tyrimo metu pro naudojamą aparatą oras yra pučiamas tam, kad žarninės sienelės išsiplėstų ir būtų galima tiksliai matyti vaizdą žarnų zonoje. Ezofagogastroduodenoskopija atliekama tuo pačiu metu ir tokiu pat principu, tačiau aparatas įvedamas per gerklę ir tokiu būdu pasiekia stemplę, skrandį ir dvilikapirštę žarną. Aparatų galuose esančios mažos kameros persiunčia vaizdą į ekraną tyrimo kabinete. Atlikus tyrimus, aparatai lėtai ištraukiami

Po tyrimo:

Po tyrimo apie 1 valandą būsite palatoje, kol prabusite po bendrinės nejautros (narkozės);

Po tyrimo negalima vairuoti automobilio, todėl svarbu, kad Jus lydėtu dar vienas asmuo ar pasirūpintumėte grįžimu namo be automobilio.

Galimas nemalonus jausmas pilvo ertmėje, bet tai palaipsniui praeina;

Po tyrimo gerkite daug skysčių, venkite alkoholio ir sunkaus maisto;

Paslaugos kaina:
400,00 €
Turite klausimų

Registruokitės gydytojo konsultacijai

  • I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame