Artroskopinė kelio sąnario operacija

Artroskopinė kelio sąnario operacija

Meniskas – pusmėnulio  formos kremzlinis darinys kelio sąnaryje, atliekantis amortizacinę, stabilizacinę bei kitas funkcijas. Vienas kelio sąnarys turi 2 meniskus – vidinį ir išorinį. Kelio sąnario menisko pažeidimas – viena dažniausių sąnario ligų galinti atsirasti bet kuriame amžiuje. Vaikams ir jauniems žmonėms būdingi trauminiai plyšimai dėl didelio menisko elastingumo. Su amžiumi elastiškumas mažėja, meniskas pasidaro kietesnis, todėl vyresniame amžiuje dažnesni degeneraciniai plyšimai. Dažnesni vidinio menisko pakenkimai, tačiau gali įvykti ir išorinio ar net abiejų meniskų plyšimai. Plyšus meniskui juntamas kelio skausmas, kelis gali patinti, vargina sąnario braškėjimas, lipant laiptais, pritupiant juntamas nestabilumas. Ilgainiui skausmas nepraeina, o, atvirkščiai, stiprėja.

Apie operaciją:                        

Artroskopinė operacija – tai minimaliai invazyvus chirurginis gydymas, atliekant labai nedidelius maždaug 0,5-1 cm ilgio pjūvius, naudojant artroskopą ir kitą artoskopinę įrangą. Artroskopas – tai nedidelis pieštuko dydžio įrenginys su videokamera.

Kam tinkama ši operacija?

Operacija reikalinga tada, kai plyšimas sukelia kelio skausmą, strigimą, šlubavimą, riboja judesius bei sutrikdo Jūsų kasdieninę veiklą ar sportą, o konservatyvus gydymas neefektyvus.

Prieš operaciją:

Mūsų klinikos gydytojų komanda atliks reikalingus tyrimus, įvertins bendrą paciento sveikatos būklę.

Prieš atlikdami operaciją, vadovaukitės gydytojo instrukcijomis siekiant užtikrinti geriausią rezultatą.

Operacijos metu:

Operacija dažniausiai atliekama taikant regioninę, spinalinę nejautras ar įvairias jų kombinacijas. Kelio srityje padaromi nedideli, maždaug 0,5 - 1 cm ilgio pjūviai, įvedamas operacijos metu naudojamas artroskopas. Meniskas susiuvamas arba pašalinamos atplyšusios jo dalys. Operacija trunka apie 1 val.

Po operacijos:

Po operacijos, pacientas keletui valandų stebėjimui perkeliamas į intensyvios terapijos palatą, po to tęsiamas gydymas stacionare. Įprastai po šios operacijos kitą dieną galima vykti namo.

Po operacijos kurį laiką sąnario neapkrauti, pradėti reabilitacinį gydymą (fizioterapinės procedūros, speciali mankšta ir kt.) kelio sąnario funkcijoms atstatyti. Išvykstant iš ligoninės gydytojas suteiks Jums instrukcijas apie tolimesnį gydymąsi.

Jei norite užsiregistruoti operacijai, maloniai prašome kreiptis šiais kontaktais:

Paslaugos kaina:
1 200,00 €
Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis*
Taip
Turite klausimų

Registruokitės gydytojo konsultacijai