• I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame

Naujienos

Visą gegužės mėn. moters hormonų ištyrimo programa – tik 85 Eur!

Visą gegužės mėn. moters hormonų ištyrimo programa – tik 85 Eur!

Energijos trūkumas, dirglumas ir nuovargis gali pasireikšti daugeliui moterų, tačiau ar dažnai susimąstote, kad dėl jų gali būti kalti pakitę hormonai? Pastebėti jų pusiausvyros pokyčius nėra paprasta – jie pasireiškia daugeliui negalavimų būdingais simptomais, pavyzdžiui, miego sutrikimais ar svorio pokyčiais. Visgi, šie pasikeitimai turi žymų poveikį gyvenimo kokybei ir ilgainiui gali sukelti kur kas rimtesnių sveikatos problemų.

 

„Kardiolitos klinikos“ gegužės mėnesį paruošė ypatingą akciją – moters hormonų ištyrimo programą, kurios įprasta kaina yra 119 Eur, o dabar tik 85 Eur!

Programą sudaro:

„Hormonų disbalansas gali paveikti ne tik reprodukcinę sveikatą, bet ir visas organų sistemas, todėl šie tyrimai gali būti naudingi visoms moterims, kurios siekia palaikyti gerą savijautą. Pasitikrinti hormonų lygį verta kasmet arba kas dvejus metus“, – sako Klaipėdos „Kardiolitos klinikų“ šeimos gydytoja Natalija Karakulova.

Šis tyrimų paketas gali padėti įvertinti, kodėl patiriami tokie simptomai kaip:

  • nereguliarus menstruacinis ciklas;
  • nevaisingumas;
  • svorio svyravimai;
  • miego sutrikimai;
  • dirglumas;
  • nuotaikų kaita;
  • pagausėjęs prakaitavimas, ypač naktimis;
  • odos ir plaukų problemos;
  • lytinio potraukio sumažėjimas;
  • besikartojantys galvos skausmai.

Hormonai gali išsibalansuoti dėl įvairių priežasčių, tokių kaip ilgalaikis stresas, nesubalansuota mityba, tam tikrų medikamentų vartojimas, miego trūkumas, endokrininologinės ligos, pavyzdžiui, skydliaukės funkcijos sutrikimas, policistinis kiaušidžių sindromas, cukrinis diabetas ar hipofizės ligos.
Taip pat fiziologinis hormonų svyravimas pasireiškia paauglystėje, lytinio brendimo metu, nėštumo, žindymo, premenopauzės bei menopauzės laikotarpiu.

Kokių sveikatos problemų gali kilti dėl hormonų išsibalansavimo?

Hormonų disbalansas gali prisidėti prie medžiagų apykaitos sutrikimų, tokių kaip cukrinis diabetas, ar kardiovaskulinių problemų – aukšto arterinio spaudimo, cholesterolio padidėjimo bei širdies ritmo sutrikimų. Jis taip pat turi įtakos atraminės-judėjimo sistemos ligų, pavyzdžiui, osteoporozės, atsiradimui bei psichinės sveikatos pablogėjimui – padidina depresijos, nerimo ir nuotaikos sutrikimų riziką. Tuo metu skydliaukės hormonų išsibalansavimas gali paveikti širdies, kepenų ir reprodukcinės sistemos veiklą.

Norint išvengti hormonų disbalanso arba jį atstatyti, svarbu nepamiršti sveikos gyvensenos principų – užtikrinti pilnavertę ir subalansuotą mitybą, palaikyti fizinį aktyvumą, poilsio ir darbo režimą, vengti rūkymo, alkoholio ir nesaikingo kofeino vartojimo. Taip pat būtina užtikrinti pakankamą skysčių ir mikroelementų, ypač seleno, kiekį organizme. Siekiant suvaldyti stresą naudinga išbandyti meditaciją bei kvėpavimo pratimus.

Kuo šie tyrimai svarbūs?

  • Bendras kraujo tyrimas (BKT) leidžia įvertinti bendrą kraujo būklę – raudonųjų kraujo kūnelių, baltųjų kraujo kūnelių ir trombocitų skaičių. Tai padeda aptikti ir nustatyti įvairias kraujo ligas, tokias kaip anemija, diagnozuoti bakterinės ar virusinės infekcijas, krešumo sutrikimus ar net onkologinius susirgimus.
  • Folikulus stimuliuojantis hormonas (FSH) moterims reguliuoja kiaušidžių veiklą ir skatina folikulo vystymąsi. FSH koncentracija svarbi nustatant lytinės funkcijos patologiją (nevaisingumą, amenorėją, dismenorėją, hipogonadizmą, vaikų lytinio brendimo sutrikimus). Verta žinoti, jog menopauzės laikotarpiu vyksta laipsniškas FSH ir LH koncentracijos serume didėjimas.
  • Liuteinezuojantis hormonas (LH) moterims reguliuoja ovuliaciją ir padeda subrendusiai kiaušialąstei išsilaisvinti iš kiaušidės. Šio hormono koncentracijos pikas pasiekiamas likus 12–20 val. iki ovuliacijos pradžios. Jeigu moterims pasireiškia nereguliarios mėnesinės, jų kraujas tiriamas kasdien, pradedant 8–18 dieną iki numatomų mėnesinių pradžios – tokia taktika padeda išaiškinti lytinių, endokrininių organų arba hipofizės patologiją.
  • Estradiolis – pagrindinis estrogeno, svarbaus moteriško hormono, tipas. Jis kontroliuoja menstruacinį ciklą, skatina kiaušidžių folikulų vystymąsi ir kontroliuoja gimdos gleivinės augimą, kuris yra būtinas embriono įsitvirtinimui nėštumo metu. Estradiolis padeda palaikyti tinkamą kaulų tankį, stimuliuoja ląsteles, yra atsakingas už naujų kaulų audinių formavimąsi ir stiprinimą. Jis taip pat turi įtakos odos būklei – prisideda prie odos elastingumo ir drėkinimo, padeda išlaikyti tinkamą odos struktūrą.
  • Progesteronas veikia kartu su estrogenais ir reguliuoja menstruacinį ciklą, padeda paruošti gimdos gleivinę embriono implantacijai, o kai apvaisinimas įvyksta – pirmosiomis savaitėmis palaiko nėštumą, kol embrionas įsitvirtina gimdoje. Šis hormonas turi raminamąjį poveikį, padeda sumažinti stresą bei pagerina nuotaiką. Nustatant jo koncentraciją kraujyje patvirtinama, kad organizme vyksta ovuliacija. Atliekant progesterono tyrimą įvairiais laiko tarpais, galima tiksliai nustatyti ovuliacijos dieną.
  • Testosteronas yra būtinas moterims: jis skatina raumenų augimą, stimuliuoja baltymų sintezę, kad po treniruotės raumenų audinys atstatytų ir augtų, taip pat yra svarbus palaikant kaulų tankį bei prevencijai nuo osteoporozės. Tai – pagrindinis hormonas, reguliuojantis lytinį potraukį, o jo trūkumas gali turėti įtakos psichinei sveikatai ir nuotaikai.
  • Tirotropinas (TSH) yra atsakingas už skydliaukės funkcijos, kuri itin svarbi medžiagų apykaitos procesams, reguliavimą. Skydliaukės hormonai kontroliuoja kūno temperatūrą, energijos lygį, svorį, širdies ritmą ir kitus svarbius aspektus. Per didelis arba per mažas TSH lygis gali sukelti širdies ritmo sutrikimus, padidinti ar sumažinti kraujospūdį bei turėti įtakos cholesterolio lygiui kraujyje. TSH ir skydliaukės hormonai taip pat gali turėti įtakos nervų sistemos veiklai, psichinei sveikatai, paveikti nuotaiką, energijos lygį ir koncentraciją.

Tegul hormonų pokyčiai nepakenkia gerai Jūsų savijautai ir nesutrukdo mėgautis energingu gyvenimu!

  • I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame