• I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame

Naujienos

Visą balandžio mėn. imuniteto vertinimo programa – tik 155 Eur!

Visą balandžio mėn. imuniteto vertinimo programa – tik 155 Eur!

Nors už lango vis daugiau pavasario ženklų ir dažniau pavyksta pasilepinti saulės spinduliais, šis metas gali sukelti ir nemažai iššūkių organizmui. Neretai pasibaigus žiemai, imuninė sistema yra nusilpusi, todėl užklumpa įvairios peršalimo ligos ar kiti susirgimai. Rūpinamės Jūsų sveikata, kad galėtumėte pavasariu džiaugtis sveiki, todėl paruošėme ypatingą balandžio mėnesio akciją – imuniteto vertinimo programą, kurios įprasta kaina yra 235 Eur, o dabar – tik 155 Eur!

 

Programą sudaro šie tyrimai:

Nusilpusią imuninę sistemą išduoda tokie simptomai kaip greitas nuovargis, mieguistumas ar suintensyvėję kiti sveikatos sutrikimai, galintys atsirasti dėl vitaminų ir mikroelementų disbalanso. Vienas iš aktualiausių – vitaminas D, su kurio trūkumu praėjus žiemos sezonui susiduria dažnas pacientas.

„Deja, gauti pakankamai vitamino D natūraliai odą veikiant saulės spinduliams yra praktiškai neįmanoma, ypač tamsiuoju metų periodu. Reikia pažymėti, kad šio vitamino maisto produktuose yra gana nedaug, todėl pasirūpinti vitaminu D galima vartojant atitinkamus maisto papildus, kurių dozę, pagal kraujo tyrimų rezultatus, nustatys Jūsų gydytojas,“ – sako Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ vidaus ligų gydytojas Mykolas Kakarieka.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad trūkstant vitamino D gali pasireikšti kaulų, galvos skausmai, skydliaukės sutrikimai, raumenų silpnumas, prakaitavimas, nemiga ar išsiblaškymas. Ištyrus šio vitamino atsargas ir nustačius tikslų deficitą, jis atstatomas vartojant gydytojo parinktos koncentracijos maisto papildus, o kai trūkumas yra labai didelis, gali būti skiriamos ampulės, kurias reikia vartoti kartą per savaitę ar mėnesį.

Verta paminėti, kad kitas svarbus elementas – vitaminas B12 – yra geriausiai įsisavinamas iš gyvulinės kilmės produktų, todėl jų nevartojantys asmenys turėtų pasirūpinti reikalingais papildais ir profilaktiškai atlikti kraujo tyrimus, kad pasitikrintų organizme likusias atsargas. Esant vitamino B12 deficitui pasireiškia nuotaikų kaita, polinkis į depresiją, plaukų slinkimas, nagų lūžinėjimas, regos sutrikimai, energijos stoka ar atminties sutrikimai.

Norint tinkamai pasirūpinti imunitetu, svarbu tai daryti nuolat – tiek vasarą, tiek žiemą, ir skirti dėmesio subalansuotai mitybai, darbo ir poilsio režimui, pakankamam fiziniam krūviui, judėjimui, buvimui gryname ore, pavyzdžiui, pasivaikščiojimui miške.

Kuo svarbūs šie tyrimai?

Bendras hematologinis tyrimas (BKT) padeda įvertinti bendrą organizmo veiklą, pastebėti įvairius pakitimus, nustatyti infekcijas, atskirti bakterinės arba virusinės kilmės uždegimus bei aptikti tam tikras ligas, pavyzdžiui, anemiją.

Magnis (Mg) – svarbus mikroelementas, aktyvinantis organizmo veikimui būtinus fermentus. Jis svarbus imuninei sistemai, reguliuoja širdies susitraukimų dažnį ir stiprumą, šalina raumenų spazmus ir mėšlungį bei padeda palaikyti normalią nervų sistemos veiklą. Esant magnio trūkumui kyla rizika susirgti kraujagyslių sistemos ligomis, padidėja jautrumas stresui, atsiranda dirglumas, nuovargis ir vargina prasta miego kokybė. Be to, gali pasireikšti galvos svaigimas, dėmesio sutrikimas ar atminties pablogėjimas.

Folinės rūgšties tyrimas, atliekamas kartu su vitamino B12 tyrimu, gali parodyti megaloblastinę mažakraujystę. Dėl organizme atsiradusios folinės rūgšties stokos, sumažėja hemoglobino koncentracija, pakinta eritrocitų forma ir kiekis, todėl sutrinka audinių ir organų aprūpinimas būtinomis medžiagomis. Folio rūgšties sumažėjimas taip pat gali perspėti apie kepenų ir žarnyno ligas.

Varis dalyvauja vitaminų, hormonų, baltymų bei angliavandenių apykaitoje bei imuniniuose procesuose. Taip pat jis įeina į kai kurių metalofermentų sudėtį, gerina geležies pernešimą į kaulų čiulpus ir lemia hemoglobino sintezę.

Cinkas itin svarbus imuninės sistemos vystymuisi, įvairių fermentų gamybai ir veiklai. Be to, šis mikroelementas atsakingas už skonio ir uoslės pojūčius, odos, plaukų bei nagų būklę.

Vitaminas D padeda įsisavinti kalcį, yra svarbus kaulų ir raumenų sistemai, skydliaukės veiklai, nervų sistemai, geros nuotaikos ir psichologinės būsenos palaikymui bei imunitetui.

Vitaminas B12 užtikrina tinkamą nervų ląstelių funkcionavimą, sklandžią DNR sintezę, taip pat yra reikalingas eritrocitų formavimuisi. Šis vitaminas didina energiją, gerina atmintį bei padeda mažinti širdies ligų riziką.

Tegul stipri imuninė sistema apsaugo nuo visų pavasarinių ligų ir leidžia netrukdomai mėgautis grįžtančia šiluma!

Registracija +370 620 33383

  • I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame