• I-IV 7:00 - 21:00
  • V 7:00 - 20:00
  • VI 9.00 - 15.00
  • VII Nedirbame

Naujienos

Trumpalaikis skausmas krūtinėje: ką jis reiškia ir kada reikia kreiptis į gydytojus?

Trumpalaikis skausmas krūtinėje: ką jis reiškia ir kada reikia kreiptis į gydytojus?

Trumpalaikiai skausmo priepuoliai, spaudimas, gniaužimas ar deginimas krūtinėje – simptomai, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo visai nekalti. Šie pojūčiai dažniausiai atsiranda padidėjus fiziniam krūviui, pavyzdžiui, lipant laiptais ar bėgant, o pailsėjus – praeina. Visgi, jų ignoruoti nevertėtų – gali būti, kad tai ženklai, signalizuojantys apie krūtinės anginą – išeminės širdies ligos išraišką, kurią lemia sutrikęs širdies raumens aprūpinimas krauju.

Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Kardiologijos centro gydytoja kardiologė Ilona Tamašauskienė sako, kad ramybės būsenoje pacientas gali jaustis visiškai gerai ir net sumaišyti jaučiamus simptomus su dirbant atsiradusiu nuovargiu. Visgi, jei nemalonūs pojūčiai plinta į kairę ranką, nugarą ar apatinį žandikaulį, būtina kreiptis į gydytojus. Kai skausmą lydi dusulys, širdies ritmo sutrikimai, sąmonės netekimai arba priepuolis užsitęsia ilgiau nei 20 minučių, galima įtarti nestabilią krūtinės anginą ar besivystantį miokardo infarktą.

Verta atkreipti dėmesį, kad krūtinės anginą gali nulemti vožtuvo patologijos, širdies raumens ligos, arterinės hipertenzijos, kraujagyslių spazmai, mažakraujystė, diabetas, rūkymas, padidėjęs kraujo spaudimas ar aukšta cholesterolio koncentracija kraujyje.

Svarbu prisiminti, kad norint šį sveikatos sutrikimą nustatyti ir gydyti kuo anksčiau, reikėtų profilaktiškai lankytis pas šeimos gydytoją, atlikti kraujo tyrimus bei dalyvauti širdies ir kraujagyslių ligų prevencinėje programoje, pagal kurią vyrams nuo 40 iki 54 m. (imtinai) ir moterims nuo 50 iki 64 m. (imtinai), turintiems rizikos veiksnių, sergantiems metaboliniu sindromu arba cukriniu diabetu, kasmet atliekami reikalingi diagnostiniai tyrimai.

Registracija vizitui pas gydytoją: https://registracija.kardiolitosklinikos.lt/ arba tel. +370 620 33383

  • I-IV 7:00 - 21:00
  • V 7:00 - 20:00
  • VI 9.00 - 15.00
  • VII Nedirbame