• I-IV 7:00 - 21:00
  • V 7:00 - 20:00
  • VI 9.00 - 15.00
  • VII Nedirbame

Naujienos

Šlapimo nelaikymas – sveikatos būklė, apie kurią moterys yra linkę nutylėti

Šlapimo nelaikymas – sveikatos būklė, apie kurią moterys yra linkę nutylėti

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, su šlapimo nelaikymo problema susiduria 4–8 proc. žmonių, iš kurių net 10 kartų dažniau moterys. Deja, nors šis sutrikimas paveikia gyvenimo kokybę, kelia įvairių socialinių, finansinių bei psichologinių problemų, apie jį vis dar vengiama kalbėti.

Kauno „Kardiolitos klinikų“ gydytoja akušerė-ginekologė Didona Vilkinienė pasakoja, kad moterys paprastai šlapimo nelaiko dėl kelių priežasčių. Viena iš jų – įtampa, pavyzdžiui, keliant sunkų daiktą, kosint, čiaudint, lipant laiptais arba sportuojant, tokiais atvejais įtakos turi amžius, menopauzė, nutukimas, makšties, gimdos padėties pasikeitimas ar dubens raumenų susilpnėjimas po gimdymo.

Kita dažna priežastis – šlapimo pūslės sindromas, kuriuo sergant pūslė susitraukinėja nevalingai ir jaučiamas nuolatinis noras šlapintis. Šio tipo sutrikimas būdingas 30–50 proc. moterų pomenopauziniu laikotarpiu, dažniau turinčioms didelį antsvorį.

Verta nepamiršti, kad šlapimo nelaikymas gali atsirasti ir dėl patirtų traumų, įvairių uždegimų, šlapimo takų infekcijų, ginekologinių operacijų, emocinio streso ir kitų priežasčių, dėl to, susidūrus su šia problema, labai svarbu kreiptis į gydytoją ginekologą.

Šlapimo nelaikymo gydymo metodai būna labai įvairūs: paprastai skiriama vaistų, kurie sumažina šlapimo pūslės dirglumą, nevalingus jos susitraukimus, taip pat reikia laikytis tam tikros dietos, mažinti antsvorį, Kėgelio pratimais stiprinti dubens raumenis. Kai šlapimo nelaikymas kyla dėl kitų sveikatos problemų, gali prireikti apsilankyti pas kitus sveikatos specialistus ir atlikti reikalingus tyrimus.

Registracija į gydytojo akušerio-ginekologo konsultaciją: https://registracija.kardiolitosklinikos.lt/ arba +370 620 33383

  • I-IV 7:00 - 21:00
  • V 7:00 - 20:00
  • VI 9.00 - 15.00
  • VII Nedirbame