Naujienos

Lėtinė sloga gali stipriai pabloginti gyvenimo kokybę – kaip ji gydoma?

Lėtinė sloga gali stipriai pabloginti gyvenimo kokybę – kaip ji gydoma?

Nors sloga – gana dažnas šaltojo sezono palydovas, jai užsitęsus, nukenčia gyvenimo kokybė. Kaip atpažinti lėtinę slogą?

Utenos „Kardiolitos klinikų“ gydytojas otorinolaringologas Vassim Valid Ajaj atkreipia dėmesį, kad ūminė sloga trunka nuo 3 dienų iki 4 savaičių, o lėtinė – tęsiasi 12 savaičių ir ilgiau. Jos simptomai yra įprasti – sekrecija, patinusi ir paburkusi nosies gleivinė bei apsunkęs kvėpavimas. Taip pat gali pasireikšti čiaudulys, kosulys ar gerklės skausmas.

Kadangi dėl užgulusios nosies gaunama mažiau deguonies, gali pasireikšti lėtinis nuovargis, miego apnėja, taip pat išsivystyti kietojo gomurio deformacija – ji ypač būdinga vaikams, kurie knarkia. Be to, svarbu suprasti, jog visi nosiaryklės susirgimai yra susiję, todėl pasireiškus lėtinei slogai, gali išsivystyti ir sinusitas arba atsirasti adenoidų.

Norint įveikti lėtinę slogą, labai svarbu nustatyti tikslią jos priežastį, o tai padaryti gali gydytojas otorinolaringologas, kuris pirmiausia įvertina, ar nėra mechaninių kliūčių, trukdančių kvėpuoti, pavyzdžiui, nosies polipų. Jei anatominių pokyčių nėra, tikrinama, ar priežastis nėra alergija.

  • Jei sloga alerginė, pirmiausia reikia vengti alergenų. Kai tai nepadeda, įvertinus situaciją gydytojui alergologui, taikomas medikamentinis gydymas.
  • Ne alerginė sloga gydoma steroidiniais hormoniniais purškalais į nosį, o kai jie nepadeda – gali būti taikomas chirurginis gydymas.
  • Susidūrus su sloga, labai svarbi teisinga nosies higiena. Ją naudinga plauti jūros vandeniu, kad purškalo skystis pereitų per visą nosiaryklę iki gerklės. Taip pat, kadangi druska sausina nosies gleivinę, reikėtų nepamiršti naudoti į nosį lašinamo aliejaus.

www.kardiolitosklinikos.lt
+370 620 33383