Naujienos

Konsultacijos dėl vienos iš pažangiausių plaukų transplantavimo procedūrų – jau ir Klaipėdoje

Konsultacijos dėl vienos iš pažangiausių plaukų transplantavimo procedūrų – jau ir Klaipėdoje

Plaukų slinkimas gali sukelti įvairių socialinių ir psichologinių problemų tiek vyrams, tiek moterims, nepriklausomai nuo jų amžiaus. Vis dėlto, medicinai nuolat tobulėjant, plaukų persodinimo metodai tampa vis labiau pažangūs ir prieinamesni kiekvienam. Nuo šiol pacientai, norintys vėl džiaugtis vešliomis šukuosenomis, dėl plaukų transplantavimo gali pasikonsultuoti ir Klaipėdos „Kardiolitos klinikose“. Prireikus procedūros, ji atliekama Vilniaus „Kardiolitos klinikose“.

„Plaukų transplantaciją atliekame taikydami vieną iš inovatyviausių pasaulyje DHI (Direct Hair Implantation) metodą, kuris ypatingas tuo, kad minimaliai pažeidžia galvos odą, o plaukai persodinami iš donorinės to paties paciento srities, todėl po operacijos atrodo natūraliai ir sveikai“, – pasakoja plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja G. Uždavinytė Šemetienė.

DHI plaukų persodinimo procedūra trunka keletą valandų, o jos metu paciento nereikia nuskusti plikai, nenaudojami skalpeliai ar kiti plaukus žalojantys įrankiai. Ji atliekama plauko folikulus perkeliant į pieštuką panašiu vos 1 mm skersmens implanteriu, kuris mažiau pažeidžia odą ir nepalieka joje randų. Dėl šios priežasties gydytojas gali tiksliai parinkti įsodinamo plauko augimo kryptį, kampą ir gylį, todėl pasiekiamas itin veiksmingas rezultatas – prigyja net 98–99 proc. transplantuotų folikulų, be to, sutrumpėja gijimo laikas.

Tiesa, praėjus mėnesiui ar keliems po persodinimo, dalis plaukų kuriam laikui gali iškristi, tačiau dėl to nerimauti nereikėtų. Persodinti plaukai, atsižvelgiant į natūralias plaukų augimo fazes, atauga po 6–12 mėnesių, o tada jau galima džiaugtis galutiniu rezultatu.

Labai svarbu suprasti, kad kiekvieno paciento plaukų slinkimo atvejis yra individualus, todėl tam, kad procedūra pavyktų, prieš tai svarbu pasikonsultuoti su specialistu. Be to, prieš nusprendžiant atlikti plaukų transplantaciją, reikia atlikti tam tikrus tyrimus, kad būtų galima atmesti kitas galimas patologijas ir ligas, dėl kurių galėtų slinkti plaukai. Dabar pasikonsultuoti dėl plaukų persodinimo transplantacijos bei atlikti visus reikalingus tyrimus galima ir Klaipėdos „Kardiolitos klinikose“.

Plauko augimas po atliktos transplantacijos priklauso nuo individualių organizmo savybių: sveikatos būklės, gretutinių ligų, medžiagų apykaitos bei hormoninių pakitimų. Žinoma, pirmas kelias dienas svarbu saugoti skalpo odą, neliesti jos pirštais ir nekasyti. Tam, kad būtų išvengta infekcijos, bent savaitę po procedūros reikėtų vengti vandens telkinių ir nedėvėti šalmų ar kepurių.

„Įprastai ir po persodinimo procedūros yra naudojami tepami ar geriami vaistai, kad būtų užkirstas kelias retėti netransplantuotiems plaukams, esantiems šalia persodintų. Tokiu būdu yra užtikrinamas pasiektų rezultatų ilgaamžiškumas“, – pasakoja G. Uždavinytė Šemetienė.

Kadangi šis metodas leidžia ne tik persodinti galvos plaukus, bet ir perkelti juos į antakių ar barzdos sritį, po procedūros naujose vietose augantys plaukai gali pareikalauti specialios priežiūros. Dėl skirtingo augimo greičio juos gali reikėti pakirpti, pavyzdžiui, anksčiau to nereikalavusioje antakių zonoje. Visgi, plaukai po tam tikro laiko įgyja srities, į kurią yra persodinami, savybes, ilgainiui jų augimo greitis sulėtėja ir dažnas kirpimas tampa nebereikalingas.