• I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame

Naujienos

Bruksizmą ir veido asimetriją gydo ir kineziterapeutai

Bruksizmą ir veido asimetriją gydo ir kineziterapeutai

 Šiaulių „Kardiolitos klinikų“ Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro kineziterapeutė Ieva Masiulytė atkreipia dėmesį, kad kineziterapija padeda atsiradus skausmui ar įtampai veido srityje.

Pasak specialistės, pacientai dažniausiai veido problemų sprendimo ieško odontologų ar veido žandikaulio chirurgų kabinetuose, tačiau neretai būtent kineziterapeutas gali padėti išspręsti tokias ligas kaip smilkininio apatinio žandikaulio sąnario sutrikimai. 

Šie skausmai gali atsirasti po dantų šalinimo, patirtų traumų, esant netaisyklingiems įpročiams, pavyzdžiui, kramtymui tik viena puse, o juos išduoda tokie simptomai kaip veido srities skausmas, plintantis nuo ausų iki apatinio žandikaulio sąnario ar kaklo zonos, pasireiškiantis hipo- ar hipermobilumas bei judančių sąnarių garsų girdėjimas.

Kitas dažnas negalavimas, prie kurio gydymo gali žymiai prisidėti kineziterapeutas, yra veido persikreipimai. Dažnai jie atsiranda po insulto ar veido paralyžiaus, paveikus veido raumenis bei judesius koordinuojančią nervų sistemą, todėl smilkininio apatinio žandikaulio sąnario judesiai praranda tinkamą judėjimo funkciją.

Didžiausia klaida susidūrus su šiomis problemomis – tiesiog laukti pagerėjimo ir nesikreipti į jokius specialistus – taip gydymo laikas ilgėja, o jam užsitęsus, pacientui gali atsirasti dar rimtesnių sveikatos problemų. 

 

  • I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame