Tarpšonkaulinė neuralgija gali būti painiojama su širdies ligomis
Staiga krūtinės ląstos srityje atsiradęs aštrus, deginantis, duriantis arba bukas skausmas, dėl kurio tampa net sudėtinga kvėpuoti – pažįstama situacija?
Anot Kauno ir Klaipėdos „Kardiolitos klinikų“ gydytojos neurologės Rositos Burbaitės, viena iš galimų to priežasčių – tarpšonkaulinė neuralgija – būklė, kylanti dėl nervų pažeidimo. Jos atsiradimui įtakos gali turėti krūtinės ląstos chirurginės intervencijos, juostinė pūslelinė infekcija, kiek rečiau – šonkaulių lūžiai, nėštumas, uždegimai ar netgi netaisyklinga laikysena.
Tarpšonkaulinei neuralgijai būdingas neuropatinis skausmas gali būti juntamas tam tikroje krūtinės ląstos vietoje, apimti visą krūtinės ląstą ar tik vieną jos pusę, plisti iš nugaros link krūtinės ląstos priekio ir tapti juosiančiu, taip pat būti jaučiamas per visą šonkaulio ilgį.
Nemalonius simptomus gali žymiai sustiprinti fizinis aktyvumas ar netikėti judesiai, pavyzdžiui, staigus pasisukimas, juokas, kosulys, čiaudėjimas ar net kvėpavimas. Dėl išreikšto skausmo asmuo negali giliai kvėpuoti, todėl jo kvėpavimas pasunkėja.
Vis dėlto skausmas, juntamas krūtinės ląstos srityje, dažnai gali būti painiojamas su širdies ir kraujagyslių bei kitomis ligomis. Dėl šios priežasties jo diferencinė diagnostika yra itin plati ir gali užtrukti.
Skausmui malšinti pacientui yra skiriamas medikamentinis gydymas – nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, vaistai nuo epilepsijos, antidepresantai, kartais opioidiniai analgetikai. Sudėtingesniais atvejais gali būti taikomi įvairūs intervenciniai metodai, tokie kaip tarpšonkaulinių nervų blokada bei įvairūs chirurginiai metodai.