• I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame

Naujienos

Rugsėjo 29-oji – Pasaulinė širdies diena

Rugsėjo 29-oji – Pasaulinė širdies diena

Rugsėjo 29-oji – Pasaulinė širdies diena, kurią minint itin prasminga prisiminti, kaip pasirūpinti šiuo vienu iš svarbiausių žmogaus organų.

Klaipėdos „Kardiolitos klinikų“ šeimos gydytoja Kamilė Paulauskaitė atkreipia dėmesį, kad širdies ligas gali išprovokuoti socialiniai, elgesio ir aplinkos veiksniai. Didžiausią riziką kelia nesveika mityba, mažas fizinis aktyvumas, tabako ir alkoholio vartojimas, stresas, dėl kurių atsiranda padidėjęs kraujo spaudimas, gliukozės ar cholesterolio kiekis kraujyje, taip pat nutukimas.

Nors širdies ligos gali pasireikšti bet kuriam žmogui, nepriklausomai nuo jo metų, su amžiumi šių susirgimų skaičius didėja. Vyrams rizika susirgti yra didesnė nei moterims, o joms grėsmė itin išauga po menopauzės.

Deja, dažniausiai širdies ligos neturi jokių pagrindinių simptomų, todėl pacientai neretai apie jas sužino tik ištikus širdies priepuoliui ar insultui. Dėl šios priežasties itin svarbu pasirūpinti subalansuota mityba, pakankamu fiziniu aktyvumu, streso mažinimu bei reguliariai pasitikrinti sveikatą.

Prevencinė širdies ir kraujagyslių ligų programa, skirta asmenims nuo 40 iki 60 metų, padeda įvertinti širdies susirgimų riziką. Norint atlikti šią programą nemokamai, reikia registruotis pas savo šeimos gydytoją ir gauti siuntimą.

Laiku diagnozavus ir pradėjus gydyti širdies sutrikimus, tikimybė gyventi kokybišką gyvenimą ir išvengti rimtesnių sveikatos problemų žymiai padidėja.

  • I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame