• I-V 7:00 - 21:00
 • VI 8.00 - 17.00
 • VII Nedirbame

Naujienos

Nauja paslauga Klaipėdos „Kardiolitos klinikose“ – elektroneuromiografijos (ENMG) tyrimai

Nauja paslauga Klaipėdos „Kardiolitos klinikose“ – elektroneuromiografijos (ENMG) tyrimai

Klaipėdos „Kardiolitos klinikose“ elektroneuromiografijos (ENMG) tyrimus, pasitelkę naują ir modernų elektroneuromiografijos aparatą, atlieka gydytojos neurologės Vaiva Strupinskienė ir Olga Knoknerienė.

Anot V. Strupinskienės, dažniausiai šiems tyrimams yra nukreipiami pacientai, kurie susiduria su rytiniu ar nuolatiniu rankų (pirštų) ar kojų skausmu ir/ar tirpimu, pėdų deginimu, gėlimu ar „skruzdėlyčių lakstymu“ jose, raumenų mėšlungiu, spazmais bei sumažėjusia raumenų jėga ir/ar jų nykimu.

ENMG tyrimai leidžia ištirti nervo funkcinę būklę bei kokios apimties yra jo pažaida, o pagal tai diagnozuoti ligą bei skirti pacientui reikalingą gydymą. Tai – itin jautrūs ir preciziški tyrimai, todėl leidžia pakitimus nustatyti net tada, kai simptomai nėra juntami ar net nepasireiškę.

Tyrimai susideda iš dviejų dalių:

 1. Elektroneurografijos (ENG) tyrimo, kurio metu vertinamas periferinių nervų laidumas ir nervo-raumens jungties (sinapsės) būklė.
  Tyrimo metu yra naudojami paviršiniai elektrodai, kurie yra uždedami tiesiai ant paciento odos ir nervas yra stimuliuojamas elektriniais impulsais, tad asmuo gali jausti nedidelį diskomfortą; išmatuojama funkcinė tiriamo nervo būklė – nervo impulso sklidimo greitis konkrečiu tiriamu nervu bei registruojami kiti nervo atsako parametrai.
 2. Elektromiografijos (EMG) – elektrinių procesų, vykstančių raumenyje registravimo ir analizavimo. Jo metu naudojami ploni adatiniai elektrodai, įduriami į raumenį.
  ENMG tyrimus paskirti gali gydytojai neurologai, neurochirurgai bei traumatologai, o įtarę lengvesnes patologijas, pavyzdžiui, tunelines neuropatijas, ir šeimos gydytojai.

Šie tyrimai reikalauja itin didelio gydytojo neurologo kruopštumo bei patirties, o kartais užtrunka net daugiau nei 1 val., todėl specialistų, atliekančių juos, Lietuvoje yra itin mažai. Norint juos atlikti ir vertinti, svarbu turėti ne tik puikias neurologines žinias bei įgūdžius, tačiau ir nuolat papildomai gilintis savarankiškai bei lankytis mokymuose užsienyje.

 • I-V 7:00 - 21:00
 • VI 8.00 - 17.00
 • VII Nedirbame