• I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame

Naujienos

MRT tyrimai Klaipėdos „Kardiolitos klinikose“ atliekami naujos kartos MRT aparatu

MRT tyrimai Klaipėdos „Kardiolitos klinikose“ atliekami naujos kartos MRT aparatu

Magnetinio rezonanso tomografijos tyrimas – vienas pažangiausių ir saugiausių tyrimų metodų šiuolaikinėje medicinoje. MRT atliekamas galvos smegenų, stuburo, sąnarių, dubens, urogenitalinės sistemos, krūtų, pilvo organų ir kt. ištyrimas, prireikus yra pasitelkiama ir kontrastinė medžiaga.

Jo metu yra naudojamas stiprus magnetinis laukas ir radijo dažnių bangos, kurių pagalba išgaunami detalūs vidaus organų ir minkštųjų audinių vaizdai. Tai – neskausminga procedūra, kuri nesukelia jokių žinomų šalutinių poveikių žmogaus organizmui, jos metu taip pat nėra naudojama jonizuojanti spinduliuotė.

Klaipėdos „Kardiolitos klinikose“ MRT tyrimai atliekami naujos kartos 1,5 T aparatu „MAGNETOM Altea“.

„Naujos kartos MRT aparatuose įdiegta sistema leidžia tyrimus atlikti perpus greičiau, lyginant su senesnės kartos įrenginiais. Pati tyrimo trukmė priklauso nuo to, kuri kūno dalis yra tiriama – pavyzdžiui, sąnarių tyrimai yra trumpiausi, kiek ilgiau užtrunka galvos ir stuburo tyrimai, o apie 30-40 min. prireikia atliekant pilvo bei dubens organų tyrimus“, – vardina Klaipėdos „Kardiolitos klinikų“ gydytojai radiologai.

Naujasis magnetinio rezonanso tomografas yra iki 97 proc. tylesnis, ypatingas šio aparato išskirtinumas – lubose įmontuotas saulėto pajūrio dangaus fonas. Dėl šių privalumų tyrimas tampa komfortiškesnis ir nekelia įtampos net tiems pacientams, kurie turi uždarų patalpų baimę.

„Vis dėlto MRT gali būti nukeliamas arba neatliekamas tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, jeigu turite širdies stimuliatorių, poodinį defibriliatorių, mechaninius širdies vožtuvus ar klajoklio nervo neurostimuliatorius. Gydytojui taip pat svarbu žinoti, jeigu paciento galvos smegenyse yra 20-ies ar daugiau metų senumo metalinės kabutės ar metalinės plokštelės, metaliniai implantai. Kita kontraindikacija tyrimui yra nėštumas – tyrimą galima atlikti ne anksčiau nei 19 savaitę. Taip pat turite informuoti, jeigu jums buvo atlikta operacija, širdies kraujagyslių stentavimas – tokiais atvejais MRT galima atlikti ne anksčiau kaip po 3 mėn., po dantų implantų operacijos turėtų būti praėję bent 1,5 mėn. Kiekvieną atvejį individualiai įvertins siuntimą išrašantis gydytojas specialistas arba klinikos diagnostikos skyriaus radiologijos technologas“, – pasakoja Klaipėdos „Kardiolitos klinikų“ gydytojai radiologai.

Primename, kad turint gydytojo siuntimą, MRT tyrimas kompensuojamas TLK. Už vienkartinius drabužius ir įrašymo į laikmeną paslaugą mokama klinikų nustatyta tvarka.
Mokamam tyrimui gydytojo specialisto siuntimo nereikia. Už vaistą (kontrastą), jei jis paskirtas, mokama klinikų nustatyta tvarka.

  • I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame