• I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame

Naujienos

Dažnas galvos svaigimas gali signalizuoti apie širdies laidumo sutrikimus

Dažnas galvos svaigimas gali signalizuoti apie širdies laidumo sutrikimus

Ar Jums dažnai svaigsta galva? Tai gali būti ženklas, kad atėjo laikas apsilankyti pas gydytoją kardiologą ir pasitikrinti, ar Jūsų širdies nevargina širdies laidumo sutrikimai.

Klaipėdos „Kardiolitos klinikų“ gydytoja kardiologė Agnė Mažutavičiūtė pasakoja, kad žmogui esant sveikam, elektros impulsai, verčiantys širdį dirbti, plinta iš sinusinio į atrioventrikulinį mazgą, o po to – į Hiso pluoštą, taip sukeldami skilvelių susitraukimą, aprūpindami organizmą krauju bei deguonimi ir tuo pačiu palaikydami gyvybę. Visgi, jei tam tikroje laidžiosios sistemos vietoje atsiranda trikdžių, impulsas yra sustabdomas vienoje ar keliose srityse, todėl širdies darbas gali sulėtėti ar tapti nereguliarus.

Tokiais atvejais išsivysto širdies laidumo sutrikimai, kuriais sergančius žmones dažnai vargina galvos svaigimas, bendras silpnumas ar temimas akyse. Be to, jei širdies veikla yra ypač sulėtėjusi, gali pasireikšti sąmonės netekimas, o ligos negydant padidėja trombembolinių įvykių ar insulto rizika bei gali progresuoti širdies nepakankamumas.

Kadangi laidžiosios sistemos trikdžius gali sukelti įvairūs veiksniai, nustačius aiškią ritmo sutrikimo priežastį, pirmiausia stengiamasi ją šalinti. Dažniausia ir lengviausiai koreguojama šių sutrikimų priežastis – elektrolitų trūkumas, todėl kartais paprasti kalio ir magnio papildai sveikam žmogui – vienintelis reikalingas gydymas.

Siekiant užkirsti kelią galimiems širdies laidumo sutrikimams, naudinga mažinti stresą, o pacientai, anksčiau sirgę širdies ligomis, turėtų nepamiršti apsilankyti pas kardiologą reguliariai, bent kas metus. Be to, šeimos gydytojo konsultacija, o esant reikalui ir kardiologo, yra tikslinga net tais atvejais, kai nejaučiama konkrečių simptomų, tačiau pastebimas itin padidėjęs ar sumažėjęs pulsas.

 

 

Nuotrauka iš „Unsplash“

  • I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame