• I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame

Ginekologinės, moterų ligos

Krūties vėžio prevencija

Krūties vėžio prevencija

Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga. Simptomų, kurie gali sukelti pagrįsto nerimo, gama labai plati: kietos, skausmingos krūtys, įvairiausio dydžio skausmingi ir neskausmingi guzeliai, minkštos, bet skausmingos krūtys, išskyros iš spenelių, krūties odos pokyčiai.

Krūties vėžiu susirgti gali kiekviena, o rizika susirgti didėja su amžiumi.
Nors krūties vėžys yra dažniausia vėžio forma išsivysčiusiose šalyse, ji taip pat yra ir geriausiai ištirta ir gerai pasiduodanti gydymui. Kad gydymas būtų efektyvus ir duotų reikiamų rezultatų, labai svarbu šią ligą anksti diagnozuoti.


Krūtų vėžio prevencijos programą sudaro*:


Gydytojo mamologo konsultacija
Atliekama krūtų apžiūra ir apčiuopa bei paskiriami reikiami tyrimai krūties vėžio diagnozei patvirtinti ar paneigti bei numatyti tinkamam gydymui.
Krūtų echoskopija (tyrimas ultragarsu)  Tai krūties tyrimas aparatu, panaudojant labai aukšto dažnio garso bangas, sukuriančias objekto vaizdo kontūrus. Ultragarso aparato ekrane matoma krūties audinių struktūra ir juose esantys audiniai. Aptikęs naviką, gydytojas įvertina jo dydį, formą, kitus parametrus, būtinai apžiūri ir gretimos pažasties limfmazgius. Svarbus tyrimo ultragarsu privalumas yra tas, kad galima aiškiai atskirti nepiktybinį darinį, pavyzdžiui, cistą ir piktybinį auglį.
Krūties biopsija Tai ląstelių ar audinių gabalėlio paėmimas ištyrimui. Mėginys imamas iš tos vietos, kur matomi pakitimai. Paimtas mėginys siunčiamas į laboratoriją ir detaliai tiriant mikroskopu ieškoma ląstelių formos bei struktūros pakitimų.
Mamografija Tai svarbiausias diagnostinis tyrimas, atliekamas naudojant rentgeno spindulius ir taip išgaunant detalų krūties vaizdą rentgeno nuotraukoje. Mamografijos metu galima aptikti krūties pakitimų: cistų, riebalų sankaupų bei kalcinatų, navikų.

 

*Gydytojas, atsižvelgdamas į jūsų amžių ir pakitimus krūtyse, nustatys reikalingus tyrimus pirminės konsultacijos bei apžiūros metu.

Krūties vėžys dažnai užpuola moteris, kurios aukojasi dėl kitų ir neskiria dėmesio sau. Todėl sakome – mylėkite save! Įsidėmėkite – geriau laiku pasitikrinti, negu nekreipti dėmesio į pirmuosius simptomus.

Kaip teisingai pačiai atlikti krūtų patikrą:

  • Nusirenkite ir atsistokite prieš veidrodį. Rankas nuleiskite prie klubų. Apžiūrėkite savo krūtis ieškodama bet kokių susiraukšlėjimo, įdubimo ženklų arba krūtų dydžio, formos ar simetrijos pakitimų;
  • Pakelkite rankas, uždėkite jas ant pakaušio ir vėl ieškokite jau minėtų ženklų;
  • Sukamaisiais judesiais kruopščiai ištirkite savo krūtų audinį ieškodama gumbelių ar audinio sustandėjimų;
  • Patikrinkite, ar jūsų speneliai neįtraukti, ir apžiūrėkite, ar nėra išskyrų;
  • Patikrinkite, ar pažastyse nėra gumbelių arba audinio sustandėjimų.

Savityros metu aptikus krūties pokyčių, išsamesni medicininiai tyrimai padeda patvirtinti ar paneigti krūties vėžio diagnozę bei numatyti tinkamą gydymą.

  • I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII Nedirbame