• I-IV 7:00 - 21:00
  • V 7:00 - 20:00
  • VI 9.00 - 15.00
  • VII Nedirbame

Naujienos

Gerai pažįstami galvos skausmai – kas juos sukelia? (video)

Gerai pažįstami galvos skausmai – kas juos sukelia? (video)

Pajutę galvos skausmą, daugelis net nesusimąstydami išgeriame vaistų nuo skausmo. Ar žinote, kad dažnas jų vartojimas gali būti priežastis, kodėl jums ją skauda?

Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Neurologijos centro gydytoja neurologė Milda Mončytė teigia, kad pagal tarptautinę galvos skausmų klasifikaciją yra išskiriamos keturios pirminio galvos skausmo grupės ir pasakoja apie 3 dažniausiai pasitaikančias.

  1. Migrena – pulsuojantis galvos skausmas, po kurio dažnai jaučiamas nuovargis, galintis tęstis iki trijų parų. Net 80 proc. pacientų pasireiškia prodromas – būsena, kai iki galvos skausmo likus parai-dviems, norisi tam tikrų maisto produktų, padažnėja žiovulys, gali pasikeisti nuotaika ir atsirasti jautrumas šviesai. Dar trečdaliui pacientų pasireiškia migrenos aura – trumpalaikiai regos ir jutimo sutrikimai.
  2. Įtampos tipo galvos skausmai. Tai mažesnio intensyvumo skausmai, kurie praeina be pykinimo, jautrumo šviesai ir garsui, lyginant su migrena.
  3. Trigeminalinės autonominės cefalalgijos – vienpusiai galvos skausmai, kuriuos lydi tos pačios veido pusės autonominiai reiškiniai, pavyzdžiui, akies paraudimas ir ašarojimas, nosies užgulimas ar varvėjimas.

M. Mončytės teigimu, pajutus naują ir iki šiol nepatirtą stiprų galvos skausmą, kurį daugelis prilygina „perkūno trenksmui“, svarbu kuo greičiau kreiptis į skubaus priėmimo skyrių. Šį skausmą dažnai gali lydėti traukuliai, sąmonės ir kalbos sutrikimai, veido perkreipimas bei galūnių silpnumas.

Kviečiame žiūrėti videoreportažą, kuriame gydytoja plačiau pasakoja apie galvos skausmus, jų diagnostiką bei gydymą.

Kenčiate nuo reguliaraus galvos skausmo? Pasikonsultuokite su gydytoja. Registruokitės vizitui: https://registracija.kardiolitosklinikos.lt/ arba tel. +370 620 33383.

  • I-IV 7:00 - 21:00
  • V 7:00 - 20:00
  • VI 9.00 - 15.00
  • VII Nedirbame