Naujienos

Liepos mėn. profilaktinių tyrimų paketo kaina – tik 189 Eur!

Liepos mėn. profilaktinių tyrimų paketo kaina – tik 189 Eur!

Ar jau spėjote pasimėgauti saulės spinduliais ir šiluma? Jei vis dar laukiate tinkamos progos, tikime, kad turėsite laiko įsimintinoms atostogoms ir poilsiui. Visgi, tam, kad vasariškų veiklų apsuptyje geros nuotaikos nesugadintų sveikatos sutrikimai, naudinga nepamiršti iš anksto skirti dėmesio jos patikrai, ypač tiems, kurie gyvena užsienyje ir į Lietuvą atvyko tik atostogų. Todėl liepos mėnesį „Kardiolitos klinikose“ išsamus profilaktinių tyrimų paketas, kurio įprasta kaina yra 306 Eur, kainuos tik 189 Eur!

Paketą sudaro:

Pastaruoju metu vis didesnei daliai nieko neįtariančių pacientų yra diagnozuojamos tokios ligos kaip cukrinis diabetas ar lipidų apykaitos sutrikimai, kurioms laiku užkirsti kelią leidžia gliukozės plazmoje tyrimas.

„Gliukozės tyrimas svarbus ne tik diagnozei patvirtinti, bet ir profilaktiniam patikrinimui. Jis itin aktualus žmonėms, turintiems antsvorio, sergantiems širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis bei tiems, kurių pirmos eilės giminaičiams diagnozuotos jau minėtos ligos“, – sako Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ vidaus ligų gydytoja Ausma Krupavičė.

Svarbu paminėti, kad tiek per didelis, tiek per mažas gliukozės kiekis kraujyje signalizuoja apie sveikatos sutrikimus. Tokie simptomai kaip nuolatinis alkis, alpimai bei padidėjęs dirglumas įspėja apie sumažėjusį gliukozės kiekį, o apie padidėjusį signalizuoja troškulys, padažnėjęs šlapinimasis, nepaaiškinami svorio pokyčiai, sąmonės pritemimai ir alpimai.

Pastebėjus šiuos simptomus svarbu jų neignoruoti – tokiu atveju prasmingas skubus vizitas pas savo gydytoją. Taip pat vertinga prisiminti, kad gliukozės tyrimą reikėtų atlikti nevalgius 10–12 val., nes tada rezultatai yra tiksliausi.

Žinoma, naudinga atkreipti dėmesį ir į kitus paketo tyrimus, pavyzdžiui, vitaminą D, kurio trūksta didžiajai daliai Lietuvos gyventojų.

„Deja, gauti pakankamai vitamino D odą veikiant saulės spinduliams yra praktiškai neįmanoma. Reikia pažymėti, kad šio vitamino maisto produktuose yra gana nedaug, todėl atsargoms dažnai prireikia papildų“, – pastebi Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ vidaus ligų gydytojas Mykolas Kakarieka.

Esant šio vitamino trūkumui gali pasireikšti įvairūs negalavimai, tokie kaip kaulų, galvos skausmai, skydliaukės sutrikimai, prakaitavimas, nemiga, išsiblaškymas ir kt.

Be to, vitaminas D padeda palaikyti kaulų stiprumą, įsisavinti kalcį ir fosforą, yra svarbus imuninei funkcijai, raumenų veiklai bei dalyvauja nervinių impulsų perdavime.

Kuo svarbūs šie tyrimai?

Bendras kraujo tyrimas (BKT) padeda įvertinti bendrą organizmo būklę, užkirsti kelią įvairiems susirgimams, mažakraujystei bei krešėjimo sistemos sutrikimui.

Lipidograma atskleidžia cholesterolio apykaitos sutrikimus. Juos nustačius skiriamas gydymas, kuris slopina blogojo cholesterolio gamybą kepenyse.

Feritinas (FERR) – geležį saugantis baltymas. Tai vienas svarbiausių ir pagrindinis tyrimas, galintis atskleisti prasidedančią anemiją. Taip pat šio elemento padidėjimas leidžia įtarti ūminius susirgimus ar lėtines ligas.

Folio rūgštis – būtina organizmo augimui ir vystymuisi bei naujų ląstelių susidarymui. Ji taip pat dalyvauja DNR ir RNR sintezėje, raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje ir yra itin reikalinga vaisiaus vystymuisi nėštumo metu.

Vitaminas B12 užtikrina tinkamą nervų ląstelių funkcionavimą, sklandžią DNR sintezę, taip pat yra reikalingas eritrocitų formavimuisi. Šis vitaminas didina energiją, gerina atmintį bei padeda mažina širdies ligų riziką.

Tirotropinas (TSH) yra atsakingas už skydliaukės funkcijos, kuri itin svarbi medžiagų apykaitos procesams, reguliavimą. Skydliaukės hormonai taip pat kontroliuoja kūno temperatūrą, energijos lygį, svorį, širdies ritmą ir kitus svarbius aspektus. TSH ir skydliaukės hormonai taip pat gali turėti įtakos nervų sistemos veiklai, psichinei sveikatai, neigiamai paveikti nuotaiką ir koncentraciją.

Laisvasis tiroksinas (FT4) – vienas iš skydliaukės hormonų, kuris padeda įvertinti šios liaukos veiklą ir jos įtaką metabolizmui.

Cinkas – itin svarbus mikroelementas imuninės sistemos vystymuisi, įvairių fermentų gamybai ir veiklai. Be to, jis atsakingas už skonio ir uoslės pojūčius, odos, plaukų bei nagų būklę.

Varis dalyvauja vitaminų, hormonų, baltymų bei angliavandenių apykaitoje bei imuniniuose procesuose. Taip pat jis įeina į kai kurių metalofermentų sudėtį, gerina geležies pernešimą į kaulų čiulpus ir lemia hemoglobino sintezę.

Tegul jokie sveikatos sutrikimai nesudrumsčia Jūsų atostogų!

Registracija:
www.kardiolitosklinikos.lt
+370 620 33383