Naujienos

Birželio mėn. vyrų hormonų ištyrimo programa – 99 Eur!

Birželio mėn. vyrų hormonų ištyrimo programa – 99 Eur!

Prasidėjusi vasara – puiki proga pasitikrinti sveikatą bei paskatinti tai padaryti ir savo artimuosius. Juk neretai sudėtingos ligos ilgą laiką vystosi nepastebėtos, o joms pažengus, gydymas tampa kur kas sudėtingesnis.

Birželio mėnesį „Kardiolitos klinikose“ vyrų hormonų ištyrimo programa, kurios įprasta kaina yra 157 Eur, kainuos 99 Eur!

Ar žinojote, jog prostatos vėžys yra antra pagal dažnumą vėžio forma, kuria serga vyrai? Skaičiuojama, kad ši liga gali būti diagnozuojama vienam iš šešių pacientų, o didžiausia rizika kyla vyresniems nei 60 m. vyrams. Ankstyvoji šio vėžio stadija dažnai nepasireiškia akivaizdžiais simptomais, tačiau įvairūs tyrimai ir prevencinės programos leidžia ligą pastebėti laiku.

Programą sudaro:

„Šis vyrų hormonų ištyrimo paketas ne tik leidžia pasitikrinti nuo prostatos vėžio ar kitų prostatos ligų, bet ir sužinoti, ar nepasireiškia lytinių hormonų disbalansas bei kitos endokrininės ligos. Šie tyrimai itin aktualūs susiduriantiems su tokiais sutrikimais kaip šlapinimosi sunkumai, noras dažnai šlapintis, jausmas, lyg šlapimo pūslė negalėtų būti visiškai ištuštinta arba šlapime aptinkami kraujo pėdsakai. Taip pat pastebint raumenų arba kūno plaukų sumažėjimą, erekcijos disfunkciją, ginekomastiją bei kenčiant dėl nevaisingumo“, – pasakoja Utenos „Kardiolitos klinikų“ vidaus ligų gydytoja Vilma Ivanauskaitė-Sergejenko.

Tyrimai atliekami paėmus kraujo iš rankos venos į mėgintuvėlį, o procedūra užtrunka iki kelių minučių. Naudinga žinoti, kad tyrimų rezultatai gali pakisti dėl tam tikrų vaistų vartojimo, lėtinio streso, valgymo sutrikimų ar hormonų terapijos. Taip pat patirtų traumų, aktyvaus sporto bei autoimuninių ligų.

Tam, kad rezultatai būtų tikslūs, likus 48 val. iki tyrimo reikėtų susilaikyti nuo lytinių santykių (ejakuliacijos), aktyvaus sporto ir sunkaus darbo.

Kuo svarbūs šie tyrimai?

Bendras kraujo tyrimas (BKT) – įprastas kraujo tyrimas, kurio metu tikrinama 10 skirtingų komponentų pagrindinėse kraujo ląstelėse: baltuosiuose ir raudonuosiuose kraujo kūneliuose bei trombocituose. Šis tyrimas gydytojui leidžia įvertinti bendrą asmens sveikatą, taip pat patikrinti, ar nėra vitaminų, tokių kaip B6 ar B12 trūkumo, bei diagnozuoti anemiją, krešėjimo problemas, kraujo vėžį, infekcijas ar imuninės sistemos sutrikimus.

Testosteronas – pagrindinis androgeninis hormonas, suteikiantis vyro organizmui antrinius lytinius požymius. Testosterono koncentracija kraujyje padidėja po fizinio krūvio, o sumažėja į organizmą patekus gliukozei. Biologiškai aktyvi yra ta testosterono dalis, kuri cirkuliuoja nesurišta – laisvas testosteronas. Vyrų organizme vyrauja specifinis paros ritmas, kai šis hormonas išsiskiria maksimaliai – maždaug 7 val. ryte. Minimaliai testosteronas išsiskiria 20 val. vakare. Laipsniškas hormono kiekio mažėjimas vyrų organizme prasideda apie 60 gyvenimo metus. Testosterono nustatymas labai reikšmingas diagnozuojant lytinių liaukų hipofunkciją.

Laisvas testosteronas – tai aktyvi testosterono forma, kuri gali veikti įvairiuose organizmo audiniuose. Tyrimas naudojamas įvertinti vyro reprodukcinę sistemą, diagnozuoti hormonų disbalansą arba nustatyti sumažėjusio libido, erekcijos disfunkcijos ar kitų nusiskundimų priežastis.

Lytinius hormonus sujungiantis globulinas (SHBG) – tai baltymas, kuris organizme transportuoja lytinius hormonus – testosteroną ir estradiolį. SHBG prisijungia prie šių lytinių hormonų ir padidina jų koncentraciją kraujyje, tačiau sumažina jų poveikį audiniuose, nes su SHBG susijungę hormonai tampa neaktyvūs.

Laisvo androgeno indeksas (LAI) – bendro testosterono ir lytinius hormonus surišančio globulino santykis. Šis tyrimas yra jautresnis ir specifiškesnis patologijos indikatorius negu testosterono ir SHBG pokytis atskirai. Padidėjus LAI, atsiranda spuogų, pasireiškia nuplikimas, nutukimas, hirsutizmas ar nepakankama skydliaukės funkcija.

Prostatos specifinis antigenas (PSA) – tai baltymas, kurį gamina prostata. Padidėjęs PSA lygis kraujyje leidžia įtarti prostatos vėžį ir gali prireikti atlikti kitus tyrimus diagnozei patikslinti. Siekiant nustatyti prostatos vėžį ankstyvoje stadijoje, tyrimą tikslinga atlikti ir neturintiems nusiskundimų prostatos veikla. Jis taip pat naudojamas stebėti gydymo efektyvumą ir ligos eigą po gydymo.

Laisvo PSA nustatymas gali turėti papildomos diagnostinės informacijos esant nedaug padidėjusiai bendro PSA koncentracijai. Sergant piktybinėmis prostatos ligomis keičiasi laisvo ir bendro PSA santykis. Be to, pastebėta, kad šis santykis greičiau mažėja tada, kai auglys yra biologiškai agresyvesnis.

Laisvo prostatos specifinio antigeno ir prostatos specifinio antigeno santykis yra naudingas naudojant kartu su bendro PSA tyrimu, kaip pagalbinė priemonė atskiriant prostatos vėžį nuo gerybinių prostatos ligų, suteikia papildomos informacijos neaiškiais atvejais.

 

Birželio mėn. „Kardiolitos klinikos“ turi paruošusios dar vieną akciją, skirtą visiems, mėgstantiems leisti laiką gamtoje.

Erkinio encefalito ir Laimo ligos tyrimai leidžia laiku pastebėti nuo erkių įkandimų kilusias ligas – visą birželio mėn. šiems tyrimams taikoma 20 proc. nuolaida! Plačiau apie šią akciją skaitykite čia.

 

Registracija:
www.kardiolitosklinikos.lt
+370 620 33383