• I-IV 7:00 - 21:00
  • V 7:00 - 20:00
  • VI 9.00 - 15.00
  • VII Nedirbame

Kaulų, sąnarių, raiščių, raumenų ligos

Endoprotezavimas

Endoprotezavimas

Osteoartrozė yra dažniausia kelio ir klubo endoprotezavimo priežastis. Tai dažnai lėtai progresuojanti liga, apibūdinama kaip sąnario susidėvėjimas. Tam tikrų ligų atvejais liga vystosi gana sparčiai ir anksti sukelia judėjimo negalią. Sergantieji artroze dažniausiai skundžiasi skausmu, stiprėjančiu nuo fizinio krūvio, sąnarių sustingimu, ribotais judesiais, sąnario srities tinimu bei deformacijomis. Liga gana lengvai diagnozuojama pažengusiose stadijose. Sąnarių pažeidimą dažnai lemia anatomijos pakitimai (klubo sąnario displazija, kojos kaulų deformacijos), reumatinės ligos (reumatoidinis artritas, Bechterevo liga ir kt.), kaulo kraujotakos sutrikimai (aseptinė šlaunikaulio galvos nekrozė, disekuojantis ostchondritas), buvusios traumos (kaulų lūžiai, raiščių plyšimai). Deja, didžiosios dalies artrozių priežastys tiksliai nėra žinomos, taip pat ir konservatyvaus gydymo, galinčio sustabdyti ligą, nėra. Progresuojant ligai tenka daryti operaciją, kurios metu sąnariniai paviršiai su dalimi kaulo pašalinami ir įdedamas dirbtinis sąnarys. Tai vadinama endoprotezavimu.

Lietuvoje endoprotezavimas pradėtas daugiau nei prieš 20 metų. Šiuo metu atliekama virš 4000 kelio ir klubo sąnario operacijų per metus. Lyginant su kitomis šalimis, turinčiomis dar senesnes endoprotezavimo galimybes, operacijų skaičius turėtų išaugti beveik dvigubai. Didėjančius poreikius patvirtina ir augantis besikreipiančių ligonių srautas Lietuvoje. Deja, valstybinio sektoriaus galimybės didinti operacijų skaičių šiuo metu ribotos. Daugelyje ligoninių tenka laukti operacijos daugiau negu metus, o kai kur net ir tris. Todėl , norint gauti kokybišką ir kvalifikuotą pagalbą, tenka ilgai kentėti skausmus, apriboti savo aktyvumą, keisti ar atsisakyti darbo, dažnai varstyti gydytojų kabinetų duris, metų metais vartoti vaistus, kurie nesustabdo ligos, o tik mažina skausmą, be to, turi nepageidaujamų poveikių ir t.t. Ilgai besitęsiant ligai didėja skausmai, progresuoja deformacijos, mažėja judesių amplitudė, atrofuojasi raumenys, ligoniai vis mažiau vaikšto, dažnai kenčia nuo antsvorio, silpsta širdies ir kraujagyslių sistemos galimybės toleruoti fizinį krūvį, todėl po vėlai atliktos operacijos nebegali pasiekti iki ligos buvusios gyvenimo kokybės.

Mūsų tikslas yra ne tik savalaikis, tačiau kiekvienam pacientui parinktas tinkamiausias gydymas. Ligonio anatomija, ligos priežastis, eiga bei stadija, taip pat žmogaus poreikiai gali labai skirtis, todėl kiekvienu atveju gydymas turėtų būti pritaikytas individualiai pasitarus su gydytoju. Šiuolaikinės pažangios techninės galimybės mūsų klinikoje leidžia kuo saugiau atlikti operaciją, naudoti mažai traumuojančią techniką, koreguoti kaulų ir sąnarių įgytas bei įgimtas deformacijas, atstatyti normalią anatomiją bei funkciją, užtikrinti endoprotezo ilgaamžiškumą.

  • I-IV 7:00 - 21:00
  • V 7:00 - 20:00
  • VI 9.00 - 15.00
  • VII Nedirbame